Πέμπτη, 27 Οκτωβρίου 2011 15:48

Έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια της η Μικτή Παίδων

MIKTH_PAIDON_ENTEKADA_me_dodekanisa

Αν και προηγούνταν δύο (2)λεπτά πριν τη λήξη 1-2 η Μικτή Παίδων «κατάφερε» να ηττηθεί με 3-2 από την Μικτή ομάδα της Σάμου.

Καθαρή αυτοκτονία θα μπορούσε να χαρακτηριστεί το χθεσινό αποτέλεσμα για την Μικτή μας, οι οποία ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού με την Σάμο.

Οι Κυκλαδίτες παίχτες αν και βρέθηκαν σχετικά νωρίς πίσω στο σκορ κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Σκιαδά σε 1-1, σκορ που έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Στην επανάληψη η ομάδα της ΕΠΣ Κυκλάδων είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και στα μέσα του ημιχρόνου έκανε το 1-2.

Τίποτα δεν προμηνύει όμως την τελική έκβαση του παιχνιδιού και σε μία αδράνεια (2) λεπτά πριν τη λήξη οι Σαμιώτες κατάφεραν να ισοφαρίσουν τον αγώνα και στην αμέσως επόμενη φάση να πάρουν την νίκη αφήνοντας αποσβολωμένους τους παίχτες της Μικτής μας, οι οποίοι έδειχναν να μην καταλαβαίνουν πως κατάφεραν να χάσουν το παιχνίδι κυριολεκτικά μέσα από τα χέρια τους.

Τελευταίος αγώνας για τις Μικτές μας αύριο με αντίπαλους τις Μικτές Χίου.