Δευτέρα, 15 Απριλίου 2019 17:56

Γιώργος Μάλλιος: "Όποιος πετύχαινε πρώτος τέρμα, θα κέρδιζε το ματς"

Η ομάδα της Κ16 του ΠΑΣ Τήνου στο παιχνίδι με τον Πανσιφναϊκό παρουσίασε δυο πρόσωπα ωστόσο ο προπονητής, Γιώργος Μάλλιος εξέφρασε την ικανοποίηση του βάσει των δηλώσεων που παραχώρησε στο sportcyclades.gr.

Συγκεκριμένα, ο ίδιος μετά το ματς τόνισε

"Ήταν ένα δύσκολο ματς απ ότι φάνηκε αφού ο αντίπαλος διαθέτει πολύ καλή ομάδα. Έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς θα μπορούσαμε και να κερδίσουμε και να ηττηθούμε. Όποιος έβαζε το γκολ θα κέρδιζε το ματς. Δεν ξεκινήσαμε καλά στο α' ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη για ένα εικοσάλεπτο ήμασταν συνεχώς στην περιοχή του αντιπάλου αλλά δεν είχαμε την τελική ενέργεια. Εγώ έχω μείνει ευχαριστημένος και εδώ που έχουμε φτάσει δείχνει ότι κάνουμε τρομερή προσπάθεια. Περιμένουμε το επόμενο ματς του Πανθηραϊκού με τον Πανσιφναϊκό. Νομίζω ότι μας κρατάει ζωντανούς το σκορ του πρώτου αγώνα που κερδίσαμε 6-0''.