Ισόπαλο το ντέρμπι Πανθηραϊκός - Φωστήρας [vid]

• Κατηγορία Γ΄ΕΘΝΙΚΗ

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι του 5ου ομίλου της Γ΄εθνικής ανάμεσα στον Πανθηραϊκό και τον Φωστήρα.

Ανταπόκριση: Αντώνης Κοραής

Ο Πανθηραϊκός μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και ήταν ιδιαίτερα απειλητικός, ενώ σε γενικές γραμμές ήταν ανώτερος στο παιχνίδι, χωρίς όμως να καταφέρει να πετύχει ένα δεύτερο τέρμα ως απάντηση στον Φωστήρα, που λίγο έλειψε στο τλος να «κλέψει» το τρίποντο στη Σαντορίνη.

Οι δυο ομάδες ήθελαν τη νίκη για να παρέμεναν στις υψηλές θέσεις της κατάταξης ωστόσο αρκέστηκαν το 1-1 τους αφήνει γλυκόπικρη γεύση.

Στο 14′ ο Παπασάββας έπειτα από κόρνερ του Φουάση με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Κόντρα στη ροή του αγώνα και ενώ ο πανθηραϊκός θα μπορούσε να είχε σκοράρει σε τουλάχιστον ακόμη μία περίπτωση, ο Φωστήρας, στην πρώτη φάση του στο παιχνίδι στο 40΄ ισοφάρισε σε 1-1, όταν ο Πετριτάι με σέντρα βρήκε τον Ηλιάδη και ο τελευταίος σκόραρε με ένα διαγώνιο σουτ. Δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έφτασε κοντά στο να κάνει το 1-2, αλλά ο Ζωντός με τρομερή απόκρουση του είπε ''όχι''.

Στο 45' στην τελευταία φάση του ημιχρόνου, ο Μαναριώτης έκανε πολύ όμορφη κίνηση μέσα στην περιοχή και σούταρε με τον Χατζηεμμανουήλ να κάνει εντυπωσιακή επέμβαση.

Στο Β΄μέρος ο ρυθμός έπεσε και τα λεπτά περνούσαν χωρίς φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Φωστήρας λίγο έλειψε να «κλέψει» το τρίποντο, καθώς σουτ του Ηλιάδη, ανάγκασε το Ζωντό σε εντυπωσιακή απόκρουση κρατώντας το 1-1, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Μαρίνος είδε και πάλι τον γκολκίπερ του Πανθηραϊκού να σταματά την ενέργεια του.

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ (Γιάννης Σιλεβίστας): Ζωντός, Χούσα, Φουάσης, Μπιρμπίλι, Παληγεώργος, Λούκας (53′ Περιάλης), Παπασάββας (90’+ Νομικός), Λαμπρόπουλος, Μαναριώτης (74′ Γκίκας), Κορέτα, Ντούνιας (64′ Κορακιανίτης)

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Θύμιος Γεωργούλης): Χατζηεμμανουήλ, Αλεξίου, Καλιμούκος, Αργκιλέσι (78′ Κουτσούμπας), Μπιμπισίδης, Πανάκης, Ηλιάδης, Πίσσας (64′ Μπιταξής 85′ Κόλλιας)), Πετριτάι (60′ Παληγεώργος), Μαρίνου, Μπερνιδάκης

Το βίντεο όπως μεταδόθηκε από το volcano tv

Betarades
επιστροφή στην κορυφή

Πανναξιακός: Και με τη βούλα στην ομάδα που τον ανέδειξε ο Γιάννης Κόντης

Και επίσημα παίκτης του Πανναξιακού είναι ο Γιάννης Κόντης επιβεβαιώνοντας...

Έκανε ''σεφτέ'' στις μεταγραφές με Κούτρο και Κόντη ο Πανναξιακός

Παίκτες του Πανναξιακού θα πρέπει να θεωρούνται ο Γιάννης Κόντης...

Μπουντόπουλος με κάθε επισημότητα στην ΑΣ Σαντορίνης 2020

Επιβεβαιώνεται ακόμα ένα ρεπορτάζ της ιστοσελίδας μας καθώς ο Γιώργος...

Αποχωρεί από την Άνω Μερά ο Λένγκα

Τίτλοι τέλους μπαίνουν στη συνεργασία του Άλμπι Λένγκα με την...

Σαντορίνη 2020: Προς παραμονή ο Χούσα

Μια υπόθεση που παρέμενε ανοιχτή στη Σαντορίνη 2020 είχε να...

Κρούση στον ποιοτικό μέσο Κώστα Κιρτζιαλίδη από την Ελλάς Σύρου

Προσπάθειες ώστε να αποκτήσουν ακόμη έναν ποιοτικό ποδοσφαιριστή κάνουν οι...

Παραμένει στον πάγκο του Καρτεράδου ο Στάθης Φίλων

Στο τιμόνι της τεχνικής ηγεσίας του ΑΟ Καρτεράδου θα παραμείνει...

Πάρος: Συζήτηση για τους ''30 θεούς του Ελληνικού ποδοσφαίρου'', με τον Στέλιο Γιαννακόπουλο

«Τιμή μου που συμπεριλαμβάνομαι στο βιβλίο ''30 θεοί του Ελληνικού...

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (2)

Κάλεσμα του Ανδριακού στα παιδιά των αγωνιστικών τμημάτων

Κάλεσμα στους ποδοσφαιριστές των αγωνιστικών τμημάτων της ακαδημίας για συζήτηση εφόλης της ύλης απευθύνει ο Ανδριακός.

Αποχωρεί από την διοίκηση της Άνω Μεράς ο Ιωάννης Μπεκραντώνης

Την αποχώρηση του από το διοικητικό σχήμα της Άνω Μεράς ανακοίνωσε ο υπεύθυνος Γυναικείου Τμήματος, Ιωάννης Μπεκραντώνης.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

Με ακόμη μία βράβευση έκλεισε ο μαραθώνιος των F4 για το sportcyclades.gr

Το καυτό δεκαήμερο των final-4 του μπάσκετ στις Κυκλάδες ολοκληρώθηκε στη Σαντορίνη και ταυτόχρονα τερμάτισε και η ομάδα του sportcyclades.gr...

Πρωταθλητές Κυκλάδων οι έφηβοι της ΑΕ Σαντορίνης

Οι έφηβοι της ΑΕ Σαντορίνης νίκησαν στον μεγάλο τελικό τελικό τον ΑΠΑΣ τα Φανάρια με 67-64 και κατέκτησαν το πρωτάθλημα...

Live Stream ΑΕ Σαντορίνης - ΑΠΑΣ τα Φανάρια (τελικός εφήβων)

Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση από το κλειστό του ΔΑΠΠΟΣ τον...

ΑΕ Σαντορίνης: Η Ζωή Κεχαγιά έρχεται για να ξυπνήσει το μπασκετικό μας ηφαίστειο