Κυριακή, 20 Οκτωβρίου 2019 17:28

Θρίαμβος της Θύελλας στο Περιστέρι, 0-3 τον Άγιο Ιερόθεο

Θριάμβευσε τη Θύελλα Καμαρίου στη ''Χωράφα'' που επικράτησε με 0-3 του Άγιου Ιερόθεου, πετυχαίνοντας τη μεγαλύτερη νίκη στην ιστορία της στην Γ' Εθνική.

Το συγκρότημα του Βαγγέλη Χαντέ ήταν ανώτερο παραμένοντας στην κορυφή της Γ' Εθνικής μαζί με την Καλλιθέα, πανηγυρίζοντας την τρίτη συνεχόμενη νίκη στα τελευταία πέντε ματς.

Οι ''Καμαριανοί'' με αρχή, μέση και τέλος έπαιξαν όπως έπρεπε, μπλοκάροντας ότι είχε σχεδιάσει ο Βαγγέλης Σταυρακόπουλος.

Στο α' μέρος το ματς ήταν ισορροπημένο, με την Θύελλα να προσπαθεί να πιέσει ψηλά αναγκάζοντας τους γηπεδούχους να κάνουν αρκετά λάθη.

Από την άλλη, ο Ιερόθεος δεν βρέθηκε σε καθόλου καλή ημέρα αφού παρουσίασε μεγάλο πρόβλημα στο κομμάτι της δημιουργίας.

Το τέρμα που έκρινε το α' μέρος πέτυχε ο Καραλής στο 30' με προβολή μετά το πλάγιο του Ερρίκου.

Στην επανάληψη η είσοδος των Κράσι και Βουτσιώτη έκαναν λίγο πιο επιθετικό τον Ιερόθεο που είχε καλή στιγμή με το σουτ του Τσαρκάνι στο 60 ' να περνάει αουτ.

Η Θύελλα με σωστή κατεύθυνση στο γήπεδο και όντας καλύτερη  στο 70' έκανε το 0-2 και κλείδωσε το ματς με γκολ του Ζέλο.

Στο 75' το κερασάκι στην Τούρτα έβαλε ο Μάριος Αργυρίου κάνοντας το 0-3.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

4' Σουτ του Ηλιόπουλου η μπάλα άουτ.

6' Ο Κομνηνός κάνει το σουτ ο Ανδριόλας διώχνει δύσκολα.

12' Ο Μπουσάι κάνει τη σέντρα ο Αντωνόπουλος πήγε να χάει τη μπάλα αλλά μπλόκαρε

13' Φάολυ Ερίκου κεφαλιά Καραλή η μπάλα άουτ.

20' Σέντρα Ηλιόπουλου κεφαλιά Αργυρίου η μπάλα άουτ.

21' Φάουλ Ερρίκου ο Αργυρίου πετάγεται όμως η μάλα καταλήγει άουτ.

30' 0-1 ΓΚΟΛ Η ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ. Ο Καραλης με προβολή κάνει το 0-1 μετά το πλάγιο του Ερρικου.

3'2 Φάουλ Ζέλο ο Αντωνόπουλος μπλοκάρει.

47' Δέχεται κράτημα ο Αργυρίου ο Ρούτσης λέει παίζεται

51' ΔΟΚΑΡΙ Η ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ. Ο Αργυρίου δίνει έτοιμο γκολ στον Καραλή που με σουτ στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι.

54' Λάθος του Αποστόλου ο Ηλιόπουλος έκλεψε τη μπάλα και αφού έκανε μερικά μέτρα στο γήπεδο και σούταρε ενώ ο Αργυρίου ήταν μόνος του είδε τον Αντωνόπουλο να διώχνει.

61' Σουτ του Τσαρκάνι μόλις άουτ.

66' Σουτ του Βουτσιώτη η μπάλα άουτ.

70' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ. Ο Σιμιττσής με ατομική ενέργεια βρήκε τον Ζέλο που σε κενή εστία έκανε το 0-2.

75' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ. Ο Παπαζαχαρίας έκανε ασιστ στον Αργυρίου που με σουτ έκανε το 0-3.

83' Κεφαλιά Μακρίδη ο Ανδριόλας εντυπωσιακά σε κόρνερ.

84' Κόρνερ Βουτσιώτη κεφαλιά Αποστόλου ο Ανδριόλας σε κορνερ.

ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Βαγγέλης Σταυρακόπουλος) Αντωνόπουλος, Μεταλλινός, Τσατσαρής, Συμάκος (46' Κράσι), Μανδαμαδιώτης (46' Βουτσιώτης), Αποστόλου, Μουκίδης (60' Μακρίδης), Ντάφλας, Κομνηνός, Νομικός, Τσαρκάνι (75' Τσαγιάννης).

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ (Βαγγέλης Χαντές) Ανδριόλας, Ερρίκος (40' λ.τρ. Σπανός), Μπουσάι (68' λ.τρ. Παπαγγελής), Παπαζαχαρίας, Αρκούδας, Τουγουντζόγλου, Ζέλο, Καραλής (59' Φύτρος), Ηλιόπουλος (63' Ντινιωτάκης), Αργυρίου, Σιμιτσής.