Τρίτη, 03 Ιανουαρίου 2012 21:44

Με 5αρα ξεκίνησε το 2012 η Μικτή Παίδων (photos)…

xios-kyklades_paides_panigiria

Με καταπληκτική εμφάνιση, η οποία συνοδευτικέ από εντυπωσιακή νίκη με 5-2 επί της Χίου ξεκίνησε της υποχρεώσεις της η Μικτή ομάδα Παίδων.

William Hill Sports Στον αγώνα, που άνοιξε την αυλαία του Β' Γύρου του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων ''GOOD LEAGUE ΟΠΑΠ'', οι πιτσιρικάδες των Κυκλάδων δεν συνάντησαν ιδιαίτερη δυσκολία και συνέτριψαν με 5-2 τους αντίστοιχους της Χίου.

Σκόρερ για τη ΕΠΣ Κυκλάδων ήταν οι: 3' Σκιαδας 0-1, 16' Σκιαδας 0-2, 43' Καραβας 1-3, 53' Σκιαδας 1-4, 80' Δεναξας 2-5, ενώ για την ενωσιακή ομάδα της Χίου σκόραραν οι: 40' Ξυδας 1-2 και στο 60'  ο Μπουμπαρης 2-4.

Οι Κυκλάδες προηγήθηκαν 0-1 με γκολ του Σκιαδά μόλις στο 3ο λεπτό, στο 16ο  λεπτό με γκολ του ιδίου παίχτη η Κυκλάδες διεύρυναν το σκορ σε 2-0 , το 2-1 για τη Χίο έκανε με πέναλτι ο Ξύδας στο 40'. Πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Ξυγκάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-3 για τις Κυκλάδες, το 1-4 για τις Κυκλάδες έκανε ο Σκιαδάς (χατ-τρικ) στο 53΄ με ωραίο πλασέ. Ο Μπουμπάρης μείωσε στο 60΄ σε 2-4. Το 5ο γκολ για τις Κυκλάδες πέτυχε ο Δεναξάς στο 80΄ .

Επόμενος αντίπαλος για τη Μικτή Παίδων θα είναι αυτή της Σάμου σε αγώνα που θα γίνει τη Πέμπτη στις 13:00.

Χίος: Χριστοδούλου, Τσακός, Λαγός, Μπουμπάρης, Ράλλης, Αναγνωστάκης, Γουρλής (Μαθιούδης), Αρνιώτης, Μπαστιάνος, Ξύδας, Μπόλας.

Κυκλάδες: Κατσαγάνης, Νίκας, Χατζηιερεμίας, Ρηγουτσος, Φουάσης, Φλεριάνος (39΄Μιχάλοβιτς), Καφτηράνης, Ξυγκάκης, Σκιαδάς, Καράβας, Γκούφας (61΄Δεναξάς).