Δευτέρα, 13 Ιανουαρίου 2020 14:14

Με το δεξί στο 2020 και υψηλές βλέψεις ο Περσέας Σύρου

Με νίκη ξεκίνησε το 2020 και για τον Περσέα Σύρου, καθώς επικράτησε με σκορ 1-0 του Α.Ο. Τραχώνων Αλίμου και έκανε ακόμα ένα βήμα για την άνοδο στην Β' Εθνική Κατηγορία.

Το πρώτο ημίχρονο για την ομάδα της Σύρου δε ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς καθώς στο πρώτο 12λεπτο πραγματοποίησε δύο αναγκαστικές αλλαγές, λόγω τραυματισμού των Καπέλλα και Μπουντούρη.

Τελικά οι Συριανές κατάφεραν να προηγηθούν στο 24ο λεπτό του αγώνα ο Περσέας Σύρου όταν μετά από κερδισμένο πέναλτι η Ευσταθιάδου από τα 11 βήματα πέτυχε το 1-0 που έμεινε μέχρι το τέλος.

Η ομάδα της Σύρου συνεχίζει τη πολύ καλή της πορεία, έχοντας ως στόχο την άνοδο.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ρούσσος Γ. με βοηθούς τους κ.κ. Νομικό και Γρυπάρη.

Α.Ο Περσέας Σύρου (Θοδωρής Καραγιάννης): Κόμνα-Παναγιωτοπούλου, Καπέλλα Φ. (λ.τρ. 11΄Παπαδημάτου, Ρούσσου), Γκούφα, Μπουτούρη (λ.τρ. 8΄Οριάνου), Καρέτσου, Καπέλλα Χρ-, Τριβυζάκη, Πλεξίδα, Κολοκάθη, Μπούμπα, Ευσταθιάδου.

Πάγκος: Ρούσσου, Χαλαβαζή, Μαλάνου

ΑΟ Τραχώνων Αλίμου (Λυκούδη Ι.): Βαρβαροπούλου, Παπαιορδάνου, Χαραλάμπους, Τσήτα, Παντελοπούλου, Αλτάνη, Παντελάκη (76' Βαρβηροπούλου), Γιάννου, Πρεπορέντζου, Φράγκου, Βενιαμήν

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Λουμκή, Μίνχ, Πουλοπεύτου, Παραλήτου, Καρανδηκάκη