Σάββατο, 25 Ιανουαρίου 2020 16:15

Καλπάζει ο Αστέρας Μαρμάρων 6-0 τον ΑΟ Πάρου Β.

Προελαύνει ο Αστέρας Μαρμάρων και εδραιώνεται στην κορυφή του β ομίλου της Β κατηγορίας Κυκλάδων φτάνοντας τους 15 βαθμούς μετά την ευρεία νίκη του με 6-0 επί τουΑΟ Πάρου Β.Πραγματοποιώντας την πιο μεστή του φετινή εμφάνιση προηγήθηκε 3-0 ήδη από το 21’ και με άλλα 3 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο δεν άφησε κανένα περιθώριο στο νεανικό αντίπαλο του.

Α ΜΕΡΟΣ

Καταιγιστικό ξεκίνημα για τον Αστέρα.Στο 5΄ο Ραμπαβίλας με κεφαλιά βρήκε το δοκάρι,αλλά στο 7΄ ο ίδιος παίκτης δεν λάθεψε σκοράροντας με σουτ ύστερα από απόκρουση του Χανιώτη σε σουτ του Αριανούτσου.Στο 18΄ο Αριανούτσος έκανε το 2-0 με πέναλτι από ανατροπή του Κληρονόμου από τον Χίσκα και στο 21΄ο Καργιώτης με σουτ από την περιοχή τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.Ο ΑΟ Πάρου Β δεν κλείστηκε προσπάθησε να αντιδράσει και στο 36΄το σουτ του Γιουρτζίδη κοντραρίστηκε από τον Κοτσιοβό.Στο 39΄το πλασέ του Αριανούτσου πέρασε ελάχιστα άουτ.

Β ΜΕΡΟΣ

Στο 49΄ο Βασιλάρης στη μοναδική στιγμή που χρειάστηκε,έβγαλε το γωνιακό σουτ του Ζγκουράτι.Μετά από 4 λεπτά σε σέντρα του Αλιπράντη ο Κληρονόμος έγρσψε το 4-0 με κεφαλιά(!).Στο 60’ ο Ραμπαβίλας τελείωσε άψογα μετά τη συνεργασία Παπαδόπουλου και Αριανούτσου για το 5-0.Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να μειώσουν με την ωραία ατομική προσπάθεια του Σαρρή που όμως σούταρε άστοχα στο 62΄και την κεφαλιά του Ρούσσου στο 65΄ που επίσης δεν βρήκε στόχο.Το σκορ έκλεισε στο στο 79΄ με συρτό πλασέ του Αριανούτσου στην απέναντι γωνία.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ Ζαράνης,Μουτάφης και Γεωργάρας.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΡΜΑΡΩΝ (Αλεξανδρής): Βασιλάρης (61΄Ζουμής ),Βιτζηλαίος (61΄Ζέλα),Μπελούκης (64΄Αντιπαριώτης),Νταής (61΄Μοστράτος),Κοτσιοβός,Καργιώτης,Παπαδόπουλος,Αλιπράντης,Αριανούτσος,Κληρονόμος,Ραμπαβίλας.

Πάγκος: Μπελούκης Τ.,Στέλλας,Ραγκούσης.

ΑΟ ΠΑΡΟΥ Β (Τριανταφυλλάκος): Χανιώτης,Σκανδάλης,Φλέσσας,Μπέτσα (63΄Ρούσσος),Τσαντάνης,Ζγκουράτι,Χίσκα (61΄Γκιόκα),Λουκής,Σαρρής (61΄Καρποδίνης),Σκιαδάς ( 61΄Πάπα),Γιουρτζίδης.

Πάγκος:Νικολάου,Ακάλεστος, Δ.Ραγκούσης