Σάββατο, 07 Απριλίου 2012 19:58

Προπαίδες: ΕΠΣ Κυκλάδων – ΕΠΣ Χίου

propaides-epsk-xios

Σήμερα το απόγευμα διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Κω «Ανταγόρας», ο αγώνας για το πανελλήνιο πρωτάθλημα προπαίδων, προεπιλογής Εθνικών Ομάδων, μεταξύ των Κυκλάδων και της Χίου.

Η ομάδα των Κυκλάδων ανώτερη καθόλη την διάρκεια του παιχνιδιού, δεν μπόρεσε να νικήσει την Χίο και το 2-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, είναι εντελώς πλασματικό!.

Το Σκορ άνοιξε ο Στέλιος Λυκούρης (του ΑΟ Μυκόνου) για τις Κυκλάδες, όταν στην μικρή περιοχή της Χίου ο σκόρερ έκλεψε την μπάλα και με πλασέ έκανε το 1-0. Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 2ο ημίχρονο η Χίος ισοφάρισε με τον Μαυρέλο αλλά ο Λυκούρης έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους Κυκλαδίτες με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή. ‘Όμως από μια ανύποπτη φάση στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού, ο Γιάννου έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας για την Χίο.