Τετάρτη, 20 Ιουνίου 2012 12:20

Το 7ο πανκυκλαδικό αρχίζει… καλή διασκέδαση σε όλους!

7o-pankikladiko-tournua-01-12

Η μεγαλύτερη γιορτή των Κυκλαδικών Ακαδημιών, αρχίζει την Πέμπτη στα γήπεδα της Πάρου.

diktyoΣτις 21 Ιουνίου ξεκινάει με την συμμετοχή 12 Ακαδημιών με 36 ομάδες και πάνω από 430 παιδιά από 5 νησιά, το 7ο Πανκυκλαδικό τουρνουά «Ευ αγωνίζεσθαι».

Οι Ακαδημίες που θα πάρουν μέρος είναι ο Νηρέας που είναι και ο διοργανωτής, ο ΑΟ Πάρου, η Αλυκή, ο Μαρπησσαϊκός η Σχολή ΠΑΟ Πάρου και ο Αστέρας Μαρμάρων από την Πάρο. Ο Νέος ΑΟ Σύρου, η Α.Π. Σύρος 2002 και η Σχολή ΠΑΟ Σύρου από την Σύρο, ο ΠΑΣ Νάξου από τη Νάξο, το Playland από την Σαντορίνη και ο Παμμηλιακός από τη Μήλο.

Το τουρνουά θα διαρκέσει για 5 μέρες. Την Δευτέρα στις 25 Ιουνίου θα διεξαχθούν οι ημιτελικοί και τελικοί αγώνες στις 3 ηλικιακές κατηγορίες των Κ9, Κ11 και Κ13 αλλά και η τελετή λήξης!.

Το Sportcyclades που είναι χορηγός επικοινωνίας, θα καλύψει ειδησεογραφικά το τουρνουά αλλά και με βιντεοσκόπηση. Το κόστος για τα 2 dvd μέσα σε κασετίνα, είναι 10¤. Όποιος ενδιαφέρετε για την αγορά του, παρακαλώ να στείλει αίτημα στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Στην ηλικιακή κατηγορία των Κ7 (Μπαμπίνι 2005-06) θα πάρουν μέρος 5 ομάδες, ο PAO Soccer School Σύρου θα λάβει μέρος με δύο ομάδες, την ΑΆ και την ΒΆ, ο οικοδεσπότης Νηρέας και τα μπαμπίνι του Μαρπησσαϊκού και του Αστέρα Μαρμάρων. Όλοι οι αγώνες αυτής της κατηγορίας, θα διεξαχθούν στο Μουντιαλίτο Corner, στη Νάουσα και θα είναι 5x5 και θα έχουν διάρκεια 40 λεπτών (20x2).

 

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΠΑΜΠΙΝΙ 2005 - 06                    

 

 

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΣΚΟΡ

Σάββατο

17.00-18.00

Αστέρας Μαρμάρων - Νηρέας

Corner Νάουσα

 

Σάββατο

18.00-19.00

ΠΑΟ Σύρου Α' - ΠΑΟ Σύρου Β'

Corner Νάουσα

 

Κυριακή

10.30-11.30

Αστέρας Μαρμάρων - Μαρπησσαϊκός

Corner Νάουσα

 

Κυριακή

11.30-12.30

ΠΑΟ Σύρου Β' - Νηρέας

Corner Νάουσα

 

Κυριακή

17.00-18.00

Μαρπησσαϊκός - ΠΑΟ Σύρου Α'

Corner Νάουσα

 

Κυριακή

18.30-19.30

ΠΑΟ Σύρου Β' - Αστέρας Μαρμάρων

Corner Νάουσα

 

Δευτέρα

10.00-11.00

Νηρέας - Μαρπησσαϊκός

Corner Νάουσα

 

Δευτέρα

11.00-12.00

ΠΑΟ Σύρου Α' - Αστέρας Μαρμάρων

Corner Νάουσα

 

Δευτέρα

17.00-18.00

Μαρπησσαϊκός - ΠΑΟ Σύρου Β'

Corner Νάουσα

 

Δευτέρα

18.00-19.00

Νηρέας - ΠΑΟ Σύρου Α'

Corner Νάουσα

 

paros-dolkas-epiplaΣτην ηλικιακή κατηγορία των Κ9 (Προτζούνιορ 2003-04) θα πάρουν μέρος 10 ομάδες σε δυο ομίλους.

Στον Α’ όμιλο θα είναι οι ομάδες του: ΑΟ Πάρου, PAO Soccer School Πάρου, Νηρέα, Σύρος 2002 και ο Νέος ΑΟ Σύρου ΑΆ,

ενώ στον Β όμιλο θα είναι οι ομάδες της: Αλυκής, του ΠΑΣ Νάξου, Νέου ΑΟ Σύρου Β, PAO Soccer School Σύρου και Μαρπησσαϊκού.

Στην κατηγορία των Κ9 (Προτζούνιορ) θα είναι 6x6 θα έχουν διάρκεια 40 λεπτών (20x2) και οι αγώνες θα γίνουν στο Μουντιαλίτο του ΠΑΝΘΕΟΝ στην Παροικιά, αλλά και στην Αλυκή ο αγώνας του Σαββάτου μεταξύ της Αλυκής και του ΠΑΟ Σύρου.

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ 2003-0

 

 

ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΣΚΟΡ

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Παρασκευή

18.00-19.00

ΑΟ Πάρου - Νηρέας

Πάνθεον

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

10.00-11.00

Νηρέας - ΠΑΟ Πάρου

Πάνθεον

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

12.00-13.00

Αλυκή - ΠΑΣ Νάξου

Παροικιάς

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

12.00-13.00

ΠΑΟ Σύρου - Νέος ΑΟΣ Β'

Πάνθεον

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

13.00-14.00

Σύρος 2002 - Νέος ΑΟΣ Α'

Πάνθεον

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

17.00-18.00

Αλυκή - ΠΑΟ Σύρου

Αλυκή

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

17.00-18.00

ΑΟ Πάρου - ΠΑΟ Πάρου

Πάνθεον

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

18.00-19.00

Νέος ΑΟΣ Β' - Μαρπησσαϊκός

Πάνθεον

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

19.00-20.00

ΠΑΟ Πάρου - Νέος ΑΟΣ Α'

Πάνθεον

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

20.00-21.00

Νηρέας - Σύρος 2002

Πάνθεον

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

21.00-22.00

ΠΑΣ Νάξου - Μαρπησσαϊκός

Πάνθεον

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

09.00-10.00

ΠΑΣ Νάξου - Νέος ΑΟΣ Β'

Πάνθεον

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

10.00-11.00

Νέος ΑΟΣ Α' - Νηρέας

Πάνθεον

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

11.00-12.00

Σύρος 2002 - ΑΟ Πάρου

Πάνθεον

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

12.00-13.00

Μαρπησσαϊκός - ΠΑΟ Σύρου

Πάνθεον

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

17.00-18.00

ΠΑΟ Πάρου - Σύρος 2002

Πάνθεον

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

18.00-19.00

Νέος ΑΟΣ Α' - ΑΟ Πάρου

Πάνθεον

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

19.00-20.00

Νέος ΑΟΣ Β' - Αλυκή

Πάνθεον

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

20.00-21.00

ΠΑΟ Σύρου - ΠΑΣ Νάξου

Πάνθεον

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

21.00-22.00

Μαρπησσαϊκός - Αλυκή

Πάνθεον

 

Ημιτελικοί

Δευτέρα

10.00-11.00

1ος Α' - 2ος Β'

Πάνθεον

 

Ημιτελικοί

Δευτέρα

11.00-12.00

1ος Β' - 2ος Α'

Πάνθεον

 

Μικρός Τελικό

Δευτέρα

18.00-19.00

Αγώνας για 3η - 4η θέση

Πάνθεον

 

Τελικός

Δευτέρα

19.00-20.00

1η - 2η θέση

Πάνθεον

 

paros-tantanis-logo-1Στην ηλικιακή κατηγορία των Κ11 (Τζούνιορ 2001-02) θα πάρουν μέρος 12 ομάδες σε 3 ομίλους.

Στον ΑΆ όμιλο θα είναι οι ομάδες: του ΠΑΣ Νάξου, του PAO Soccer School Σύρου ΑΆ, της Σύρος 2002 Β΄ και του Playland BΆ.

Στον ΒΆ όμιλο θα είναι οι ομάδες: ΑΟ Πάρου, PAO Soccer School Σύρου ΒΆ, Σύρου 2002 ΑΆ, Playland AΆ.

Και στον 3ο όμιλο θα είναι οι ομάδες του: Μαρπησσαϊκού, Παμμηλιακού, Νέου ΑΟ Σύρου και του Νηρέα.

Οι αγώνες των Κ11 (τζούνιορ) θα είναι 6x6, θα έχουν διάρκεια 50 λεπτών (25x2) και θα διεξαχθούν στο Δημοτικό Στάδιο Πάρου, στην Παροικιά αλλά και στην Αλυκή.

 

 

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡ 2001 - 02                          

 

 

ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΣΚΟΡ

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

17.00-18.00

ΑΟ Πάρου - Σύρος 2002 Α'

Παροικιάς

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

18.30-19.30

Παμμηλιακός – Νηρέας

Αλυκής

 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

19.00-20.00

ΠΑΟ Σύρου Β' - Playland A'

Παροικιάς

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

20.00-21.00

Σύρος 2002 Β' - Playland B'

Αλυκής

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

20.00-21.00

ΠΑΣ Νάξου - ΠΑΟ Σύρου Α'

Παροικιάς

 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

21.00-22.00

Μαρπησσαϊκός - Νέος ΑΟΣ

Παροικιάς

 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

09.00-10.00

Νηρέας - Μαρπησσαϊκός

Αλυκής

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

09.00-10.00

ΠΑΟ Σύρου Β' - Σύρος 2002 A'

Παροικιάς

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

10.00-11.00

Playland A' - ΑΟ Πάρου

Παροικιάς

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

11.00-12.00

ΠΑΟ Σύρου Α' - Playland B'

Παροικιάς

 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

12.00-13.00

Νέος ΑΟΣ - Παμμηλιακός

Αλυκής

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

12.00-13.00

ΠΑΣ Νάξου - Σύρος 2002 Β'

Παροικιάς

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

17.00-18.00

ΑΟ Πάρου - ΠΑΟ Σύρου Β'

Αλυκής

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

17.00-18.00

Σύρος 2002 Α' - Playland Α'

Παροικιάς

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

18.00-19.00

ΠΑΟ Σύρου Α' - Σύρος 2002 Β'

Παροικιάς

 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

19.00-20.00

Παμμηλιακός - Μαρπησσαϊκός

Αλυκής

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

19.00-20.00

Playland B' - ΠΑΣ Νάξου

Παροικιάς

 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

20.00-21.00

Νηρέας - Νέος ΑΟΣ

Παροικιάς

 

Μπαράζ 2ων

Δευτέρα

09.00-09.30

2ος Α' - 2ος Β'

Παροικιάς

 

Μπαράζ 2ων

Δευτέρα

09.30-10.00

2ος Γ' - 2ος Α'

Παροικιάς

 

Μπαράζ 2ων

Δευτέρα

10.00-10.30

2ος Β' - 2ος Γ'

Παροικιάς

 

Ημιτελικοί

Δευτέρα

11.00-12.00

1ος Α' - 1ος Β'

Παροικιάς

 

Ημιτελικοί

Δευτέρα

12.00-13.00

1ος Γ' - Νικητής Μπαράζ

Παροικιάς

 

Τελικοί

Δευτέρα

19.00-20.00

Αγώνας για 3η 4η Θέση

Παροικιάς

 

Τελικοί

Δευτέρα

20.00-21.00

ΤΕΛΙΚΌΣ

Παροικιάς

 

syros 2002 2


Στην ηλικιακή κατηγορία των Κ13 (Προπαίδες 1999-00) θα πάρουν μέρος 9 ομάδες σε δυο ομίλους.

Ο 1ος όμιλος θα πάρουν μέρος οι ομάδες του Νηρέα, Αλυκής, ΑΟ Πάρου, ΠΑΣ Νάξου και του Νέου ΑΟ Σύρου, ενώ στον 2ο όμιλο οι ομάδες θα είναι οι: Παμμηλιακός, Playland, PAO Soccer School Σύρου και η Σύρος 2002.

Στην κατηγορία των Κ13 (Προπαίδες) θα είναι 8x8, θα έχουν διάρκεια 60 λεπτών (2x30), και θα διεξαχθούν στο Δημοτικό Στάδιο Πάρου, στην Παροικιά.

 

 

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ

1999 - 00                          

 

 

ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΣΚΟΡ

3Α' ΟΜΙΛΟΣ

Πέμπτη

19.00-20.30

Νηρέας - ΑΟ Πάρου

Παροικιάς

 

4Α' ΟΜΙΛΟΣ

Παρασκευή

10.00-11.30

Αλυκή - ΑΟ Πάρου

Παροικιάς

 

2Α' ΟΜΙΛΟΣ

Παρασκευή

19.30-21.00

Νηρέας - Αλυκή

Παροικιάς

 

1Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

10.30-12.00

ΠΑΣ Νάξου - Αλυκή

Παροικιάς

 

1Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

12.00-13.30

Νέος ΑΟΣ - Νηρέας

Παροικιάς

 

1Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

17.00-18.30

Σύρος 2002 - Παμμηλιακός

Παροικιάς

 

2Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

18.30-20.00

ΑΟ Πάρου - ΠΑΣ Νάξου

Παροικιάς

 

3Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

20.00-21.30

Αλυκή - Νέος ΑΟΣ

Παροικιάς

 

1Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

21.30-23.00

Playland - ΠΑΟ Σύρου

Παροικιάς

 

2Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

09.00-10.30

ΠΑΟ Σύρου - Παμμηλιακός

Παροικιάς

 

4Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

10.30-12.00

Νέος ΑΟΣ - ΠΑΣ Νάξου

Παροικιάς

 

2Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

12.00-13.30

Playland - Συρος 2002

Παροικιάς

 

5Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

17.00-18.30

ΠΑΣ Νάξου - Νηρέας

Παροικιάς

 

5Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

18.30-20.00

ΑΟ Πάρου - Νέος ΑΟΣ

Παροικιάς

 

3Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

20.00-21.30

Παμμηλιακός - Playland

Παροικιάς

 

3Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

21.30-23.00

ΠΑΟ Σύρου - Σύρος 2002

Παροικιάς

 

Ημιτελικοί

Δευτέρα

09.30-11.00

1ος Α' - 2ος Β'

Παροικιάς

 

Ημιτελικοί

Δευτέρα

11.00-12.30

1ος Β' - 2ος Α'

Παροικιάς

 

Τελικοί

Δευτέρα

18.00-19.30

Αγώνας για 3η -4η θέση

Παροικιάς

 

Τελικοί

Δευτέρα

19.30-21.00

ΤΕΛΙΚΟΣ

Παροικιάς

 

 syros RAOYZAIOS new14

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

LIFT.TEK

DELIBALTADAKIS 300

ΒΑΜΒΑΚΑΡΗΣ350χ400

BETARADES 300X250

Σχολιάστε το άρθρο

© 2004 - 2021 All Rights Reserved. | Φιλοξενία & Κατασκευή HostPlus LTD

hostplus 35

0
Shares