Κυριακή, 24 Ιουνίου 2012 00:05

«Oι ημιτελικοί των πέναλτι»

paides mykonos-pannaxiakos 23-6-2012-3

Το final four του πρωταθλήματος Κυκλάδων ξεκίνησε και οι δύο αγώνες που έγιναν σήμερα στην Σύρο κρίθηκαν στην διαδικασία των πέναλτυ.

Πρώτος χρονικά ήταν ο αγώνας του Α.Ο Μυκόνου με τον Πανναξιακό όπου οι δυο ομάδες ήταν ισοδύναμες και δίκαια ήρθε η ισοπαλία στην διάρκεια και των δύο 35 λεπτών. Η ομάδα του Πανναξιακού μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 10’ λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Σκιαδά η Μύκονος προσπάθησε να αντιδράσει και το κατάφερε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Ζωγράφο.

paides mykonos-pannaxiakos 23-6-2012-2

Στο 2ο ημίχρονο και οι δύο ομάδες προσπάθησαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ αλλά δίχως αποτέλεσμα και έτσι οδηγήθηκαν στην διαδικασία των πέναλτυ, εκεί πιο ψύχραιμη ομάδα φάνηκε η ομάδα της Μυκόνου και με σκορ 6-5 πέρασε στον αυριανό τελικό και άφησε εκτός την ομάδα με τις περισσότερες κατακτήσεις (9).

paides mykonos-pannaxiakos 23-6-2012-1

Οι συνθέσεις των ομάδων :

Πανναξιακός: Κατσαγάνης, Μάνιος, Παραβάτος, Ματάκιας, Ζάκο, Ρώτας, Κουφόπουλος, Μαράκης, Φλεριανός, Σκιαδάς, Κατεινιάς , Βερύκοκος, Μπίλας

Α.Ο Μυκόνου: Κουσαθανάς, Δρακόπουλος, Παπά, Ζωγράφος, Σέκο, Νάζος, Δημάκης, Λυκούρης ,Βλάχος, Χατζηγεωργίου, Αναστασίου, Καμπλιώτης, Τζάτζος, Βερώνης, Σκουλαξινός, Κονταρίνης, Κολιούλης

paides olympiakou syroy-panigirismoi

Στον άλλο ημιτελικό οι Νέοι Ολυμπιακού αντιμετώπισαν την ομάδα της Πάρου. Η ομάδα της Σύρου είχε τον έλεγχο του αγώνα σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης αλλά δεν κατάφερε να βάλει κάποιο γκολ, είχε την κατοχή του αγώνα δίχως λόγο όμως σε αντίθεση με την ομάδα του Α.Ο Πάρου όπου προσπαθούσε να βγει κυρίως στην αντεπίθεση και έτσι και αυτό το παιχνίδι χωρίς σκορ (0-0) βέβαια οδηγήθηκε στην διαδικασία των πέναλντυ. Η ομάδα της Σύρου έδειξε και στα πέναλντυ ότι ήθελε πιο πολύ την νίκη και χωρίς να χάσει κανένα πέναλτυ έδωσε ραντεβού με την ομάδα της Μυκόνου στον τελικό. Στα πέναλντυ το σκορ έληξε 4-2 με τους Παριανούς Καλόγηρο και Μαλιάκο να αστοχούν.

paides olympiakos-ao parou penalty-23-6-2012

Νέοι Ολυμπιακού: Πρίντεζης, Γεράρδης, Χατζηρεμίας, Ρηγούτσος, Καφτηράνης, Καράβας, ΛοΪζος, Φουάσης, Δεναξάς ,Ξυγκάκης, Γκούφας, Ρομπέρτο, Καραδήμας, Σαμανίου,Καβαλάρης, Σαϊπάς

Α.Ο Πάρου : Παντελαίος, Σκιαδάς, Τριαντάφυλλος,Πάσσος, Σιέττος, Νίκας, Καλόγηρος, Δεκαβάλλας, Βιαζής, Μαλιάκος, Σάμιος, Τσαντάνης, Πρίφτης, Κρουσταλάκης, Σαρρής