Κυριακή, 06 Μαρτίου 2022 16:54

Ισοπαλία στο Ηλιούπολη - Σαντορίνη 2020

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Ηλιούπολη και ΑΣ Σαντορίνης 2020 στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 17ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα του 5ου ομίλου.

Στο πρώτο δημοτικό στάδιο Ηλιούπολης οι δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 1-1, ύστερα από ένα ισορροπημένο παιχνίδι με καλύτερες στιγμές στο δεύτερο ημίχρονο. Έπειτα από ένα «άγονο» πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 65ο λεπτό με προβολή σε κόρνερ του Ζέλο (1-0), για να έρθει η ισοφάριση στο 79' σε κεφαλιά του Συρεγγέλα, επίσης από εκτέλεση κόρνερ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα της Σαντορίνης είναι η πρώτη στο πρωτάθλημα που δεν καταφέρνει να πάρει νίκη απέναντί της η πρωτοπόρος Ηλιούπολη, αφού και το ματς του πρώτου γύρου είχε ολοκληρωθεί ισόπαλο (0-0).

Διαιτητές: Λαθύρης (Πειραιά), Κομκότος (Δωδεκανήσου)-Λαμπροπούλου (Πειραιά)

HΛΙΟΥΠΟΛΗ (Βαγγέλης Χαντές): Μάνος, Κωστόπουλος, Πολίτης, Τσατσαρής, Κρητικός, Μαλάι (83' Γεωργιάδης), Μπάξτον, Σάμιος (66' Σταύρου), Γεμιστός, Ζέλο, Ντινιωτάκης (88' Πουλιάνος)

ΑΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ 2020 (Νίκος Παντέλης): Ντούνης, Ερρίκος, Κουρέλας, Μπιρμπίλης, Μάγκας, Σιμίτσης (75' Μπονέτι), Συρεγγέλας, Πολύζος (91' Aρκούδας), Κρέτσι, Παπαδόπουλος (62' Ντρούγκας), Ζγκούρι.