Κυριακή, 08 Μαΐου 2022 20:40

Πρώτη νίκη για ΠΑΣ Γιάννινα στα πλέι οφ

Με γκολ του Σνάιντερ στο 77ο λεπτό, ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε 1-0 τον ΠΑΟΚ στους «Ζωσιμάδες», σε αναμέτρηση για την 7η αγωνιστική των πλέι οφ.

Ο ΠΑΣ σημείωσε ακόμη δύο γκολ, με τον Χουάν Χοσέ Περέα, τα οποία ακυρώθηκαν έπειτα από υπόδειξη του VAR.

Από την άλλη πλευρά, για μια ακόμα φορά η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου απογοήτευση.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκε στους γηπεδούχους, ενώ παρόμοια ήταν η εικόνα και στο ξεκίνημα του β’ μέρους.

Αφού στο 62' ακυρώθηκε το δεύτερο γκολ του Περέα, ένα τέταρτο αργότερα το γκολ του Σνάιντερ μέτρησε κανονικά.

Ο Γερμανός φορ με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αλέξανδρου Πασχαλάκη, εκμεταλλευόμενος την κεφαλιά-πάσα του Πίρσμαν έπειτα από τη σέντρα του Σάλιακα.

Το 1-0 έμεινε μέχρι τέλους, με τον ΠΑΣ να παίρνει το πρώτο του «τρίποντο» στη διαδικασία των πλέι οφ, αφήνοντας τον ΠΑΟΚ για ένατο διαδοχικό ματς μακριά από τη νίκη, σε όλες τις διοργανώσεις.