Δευτέρα, 16 Μαΐου 2022 12:50

Νίκησε στη Χίο και έπιασε κορυφή η Μαρκό

Ένα γκολ στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου της αναμέτρησης με τον Ατρόμητο Αγ. Γεωργίου στη Χίο, αποδείχθηκε αρκετό για να δώσει στη Μαρκό την πρώτη της νίκη στη διαδικασία των μπαράζ ανόδου στη Γ' Εθνική!

Η πρωταθλήτρια ΕΠΣΑΝΑ επικράτησε με 1-0 χάρη σε πλασέ του Τσίκλου στο 65ο λεπτό έπειτα από ασίστ του Βασιλειάδη, σε μία στιγμή αδράνειας στην άμυνα των γηπεδούχων. Έτσι, οι πράσινοι έφτασαν στους 5 βαθμούς και ανέβηκαν στην κορυφή του 8ου ομίλου, προσπερνώντας παράλληλα τον αντίπαλό τους, που αποδείχθηκε «σκληρό καρύδι».

Διαιτητές: Λαθύρης, Καρακελές-Δαφερέρας (Πειραιά)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Μίμης Γιοβανάκης): Σεράφης, Γκάγκας, Βαϊντερλής (80' Βέκιος), Ζαρμακούπης, Κρητικός, Σαλιόγλου (60' Σ. Σούκας), Κλαουντέ, Αναγνωστάκης (80' Τσόφλιας), Βασιλάκης, Σεκ, Μαθιούδης (69' Ντεμίρι)

ΜΑΡΚΟ (Πέτρος Τσιγκούλης): Καραστέργιος, Δημητρόπουλος, Φλώρος, Τσίκλος, Μουσταφίδης, Πικούλης (61' Παλαιοπάνος), Βασιλειάδης, Γκεμίσης, Σαχσανίδης (88' Χισά), Ιατρού, Σουλελές (82' Λαμπρόπουλος).

(Ανταπόκριση: Νίκος Ζερβόπουλος «chiosin.gr»)