Κυριακή, 06 Νοεμβρίου 2022 16:12

Τρία στα τρία και «καλπάζει» ο Πανθηραϊκός

Μία από τις καλύτερες αγωνιστικές περιόδους διανύει η φετινή ομάδα του Πανθηραϊκού που νίκησε το Φιλώτι με 4-0 και οδηγεί την κούρσα στον 3ο όμιλο με τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Στο παιχνίδι που ολοκληρώθηκε πριν λίγο, η ομάδα του Δημήτρη Κρεμμύδα έλεγξε απόλυτα το παιχνίδι από τα πρώτα λεπτά φτάνοντας σε μία πέρα για πέρα δίκαιη νίκη.

Ο Πανθηραϊκός από την αρχή μπήκε καλύτερα είχε την κατοχή και την υπεροχή, δημιουργώντας καλές φάσεις με αποκορύφωμα στο 31' ένα σουτ του Ζαμπέλη που βρήκε στο δοκάρι του Ψαρρά.

Στο 33' ο Δαμίγος γέμισε στην περιοχή και ο Κράσι με κοντινή προβολή έκανε το 1-0, ανοίγοντας το σκορ της αναμέτρησης.

Στο 37' ήρθε το 2-0 για τους ''Μπλε'' της Σαντορίνης, όταν ο Γαλανός γύρισε και ο Κράσι και εκείνος με κοντινό σουτ έκανε δύο τα τέρματα της ομάδα του.

Στο 40΄ο Γαλανός από δημιουργός έγινε σκόρερ, καθώς με πολύ όμορφο σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνιά του Ψαρρά, κάνοντας το 3-0 που ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

310429309 3327717504222271 6056930765153653637 n

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε, αλλά ο Πανθηραϊκός συνέχισε να έχει τον έλεγχο.

Στο 77' ο Παπαβασιλείου σέντραρε από αριστερά και ο Καρράς μέσα από την περιοχή σούταρε στο δοκάρι.

Στο 78', στην καλύτερη στιγμή του Φιλωτίου, ο Καρελέμογλου είχε την ευκαιρία να μειώσει, όταν βρέθηκε απέναντι στον Ρούσσο, αλλά ο τελευταίος είπε ''όχι''.

Στο 80' ήρθε το τελικό 4-0, όταν μετά από κόρνερ του Παπαβασιλείου από αριστερά και καρφωτή κεφαλιά του Σέχου.