Παρασκευή, 05 Οκτωβρίου 2012 20:25

Νικηφόρο πέρασμα του ΑΟ Μυκόνου από την Τήνο

neon-aot-mykonos-5-10-2012-1

Την πρώτη του νίκη στο 1ο όμιλο του πρωταθλήματος νέων έκανε η ομάδα του ΑΟ Μυκόνου καθώς επικράτησε της ομάδας του ΑΟ Τήνου μέσα στην Τήνο με σκορ 1-3.

Σκόρερ για τις δυο ομάδες ήταν ο Κελαδιτης Χ. με εύστοχο κτύπημα πέναλτι στο 70' ενώ για την ομάδα του ΑΟ Μυκόνου ήταν οι Κυπριτιδης στο 1' και ο Ναζος στο 11'και 18'.

neon-aot-mykonos-5-10-2012-2

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλά για τον ΑΟ Μυκόνου ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τα λάθη των αμυντικών της Τήνου και έτσι κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 18' με 0-3, η ίδια ομάδα έχασε και άλλες ευκαιρίες αλλά το ημίχρονο τελείωσε έτσι με αυτό το σκορ.

Το δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟ Τήνου ισορρόπησε το παιχνίδι έχασε και ένα δυο φάσεις αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 70' με  εύστοχο κτύπημα πέναλτι ο τερματοφύλακας του Κελαδιτης Χ.