Τετάρτη, 06 Μαρτίου 2013 13:08

Παίδες: Αστέρας Κορθίου-Σύρος 2002

Με νίκη ξεκίνησε στην Β’ Φάση του πρωταθλήματος ο Αστέρας Κορθίου αφού επικράτησε επί της Σύρου 2002 με σκορ 2-0.

Σκόρερ: Ο Ψωμάς Χαράλαμπος στο 4' λεπτό του αγώνα άνοιξε το σκορ για την ομάδα του και ο Χαζάπης Νικόλαος στο 34' διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Τι αναφέρει το Φύλλο αγώνα: Ο αγώνας ξεκίνησε με 20' καθυστέρηση λόγω καθυστέρησης του καραβιού και μεταβίβασης στο γήπεδο και ξεκίνησε στις 17.35 αντί στις 17.15 για τον λόγο αυτό τον έληξα 7 λεπτά νωρίτερα για να προλάβω το πλοίο. Μετά την λήξη η ομάδα της Σύρου 2002 με τον εκπρόσωπο κύριο Φωτεινιά Φραγκίσκο έκανε πλαστοπροσωπία για τους εξής ποδοσφαιριστές του Κορθίου XHAFAJ EDISON Αρ. 1

ΑΣΤΕΡΑΣ: XHAFAJ EDISON, XAΖΑΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΤΣΟΡΤΑΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΠΑΠΑΧΡΟΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ, ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΤΡΑΝΑΚΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ, ΨΩΜΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ, ΝΙΤΣΟΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΨΩΜΑΣ ΜΑΡΙΟΣ, ΓΑΡΥΦΑΛΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΓΙΟΥΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΦΡΑΓΚΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ, ΦΑΡΥΦΑΛΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ, ΜΠΟΥΡΙΚΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ, ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ, ΣΚΟΡΔΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΙ ΛΟΥΚΑΤΑΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

ΣΥΡΟΣ 2002: ΦΙΛΙΠΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΜΠΟΜΠΟΣΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ, ΚΟΥΚΑ, ΦΩΤΕΙΝΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΦΩΣΚΟΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΠΕΡΙΜΕΡΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΣΕΡΓΙΟΣ, ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΜΟΥΛΙΔΗΣ, ΖΑΦΕΙΡΗΣ Ν., ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ ΦΡ., ΚΟΝΔΥΛΑΣ Μ., ΔΕΣΙΝΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ, ΡΟΥΣΣΟΣ ΑΝΔΡΙΑΝΝΟΣ.