ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΑΡΧΟΛΕΚΑΣ

Δευτέρα, 03 Νοεμβρίου 2014 00:54

Νίκη χρυσάφι για τον ΑΟ Σύρου [pics]

Σε ένα παιχνίδι που θα αργήσει πολύ να ξεχαστεί, όχι τόσο για το ποδοσφαιρικό θέαμα που πρόσφεραν οι δύο ομάδες, αλλά από τα ευτράπελα που πραγματοποιήθηκαν εντός αγωνιστικού χώρου, όπως και στους χώρους που περιβάλουν το γήπεδο της Στενής στην Τήνο, ο ΑΟ Σύρου πήρε μια σημαντική και ταυτόχρονα παλικαρίσια νίκη με 1-2 κόντρα στον ΠΑΣ Τήνου με τον Μαραγκό να χρήζεται "Man of the match" αφού ήταν εκείνος που έστειλε δύο φορές την μπάλα στα δίχτυα των Τηνιακών με απευθείας εκτελέσεις φάουλ.

Κυριακή, 02 Νοεμβρίου 2014 18:23

Video - ρεπορτάζ από την Μύκονο

Οι καλύτερες στιγμές τα γκολ και δηλώσεις από το ντέρμπι της Μυκόνου , όπως αυτά καταγράφηκαν στην κάμερα του sportcyclades.gr.

Κυριακή, 02 Νοεμβρίου 2014 01:45

Ισόπαλο το ντέρμπι αλλά…

Στο μεγάλο τοπικό ντέρμπι της Μυκόνου για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος η Άνω Μερά αντιμετώπισε τον ΑΟ Μυκόνου σ’ ένα πραγματικά δυνατό ματς που έγινε κάτω από αντίξοες καιρικές συνθήκες και τις δύο ομάδες να προσπαθούν ως το τέλος για την κατάκτηση της νίκης, αλλά το τελικό 1-1 να τους δίνει από έναν βαθμό, κρατώντας έτσι αμείωτο το ενδιαφέρον για την συνέχεια του 1ου ομίλου.

Κυριακή, 26 Οκτωβρίου 2014 18:08

ΑΟ Υδρούσα – Άνω Μερά [vid]

Δείτε δύο (2) βίντεο με τις καλύτερες στιγμές, τα γκολ και δηλώσεις από τον αγώνα του 1ου ομίλου ΑΟ Υδρούσα – ΑΟ Μυκόνου 2-8.

Κυριακή, 26 Οκτωβρίου 2014 17:05

Με σβηστές μηχανές [pics]

Σε ταξίδι αναψυχής μετατράπηκε το ματς της 3ης αγωνιστικής για τον ΑΣ Άνω Μεράς, ο οποίος επικράτησε άνετα, όπως δείχνει και το τελικό 2-8 απέναντι από τον ΑΟ Υδρούσας στο Μπατσί της Άνδρου.

Δευτέρα, 20 Οκτωβρίου 2014 02:23

Άνω Μερά – ΑΟ Πάγου (δηλώσεις)

Δείτε δηλώσεις από την χθεσινή αναμέτρηση του 1ου ομίλου Άνω Μερά – ΑΟ Πάγου, που βρήκε νικήτρια την ομάδα της Μυκόνου με 1-0.

Δευτέρα, 20 Οκτωβρίου 2014 00:27

Δίκαιη και άνετη επικράτηση [vid]

Σε ένα ντέρμπι όλα κρίνονται στις λεπτομέρειες… Όμως στο σημερινό ματς μεταξύ του ΑΣ Άνω Μεράς και του ΑΟ Πάγου το τελικό 1-0 δεν εκφράζει σε καμιά των περιπτώσεων την εικόνα των δυο ομάδων εντός αγωνιστικού χώρου, καθώς η ομάδα της Μυκόνου παρουσιάστηκε καλύτερη των Συριανών.

Δευτέρα, 22 Σεπτεμβρίου 2014 15:47

Νίκη στην πρεμιέρα για τους νέους του ΑΣΑΜ

Στο πρώτο επίσημο ματς για το πρωτάθλημα νέων, ο ΑΣ Άνω Μεράς φιλοξένησε τον ΑΟ Μυκόνου, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν για το καλύτερο. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε στο τελευταίο λεπτό ο Ελευθερίου. Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν και στους 22 νεαρούς ποδοσφαιριστές για την προσπάθεια που έκαναν.

Δευτέρα, 22 Σεπτεμβρίου 2014 14:21

ΑΟ Πάγου – ΑΟ Σύρου 3-1 [vid]

Παρακολουθήστε ένα 10λεπτο βίντεο από την χθεσινή μεγάλη νίκη - πρόκριση του Πάγου με 3-1 κόντρα στον ΑΟ Σύρου.

Κατηγορία ΚΥΠΕΛΛΟ
Κυριακή, 21 Σεπτεμβρίου 2014 21:22

Ανώτερος ο Πάγος υπέταξε τον ΑΟ Σύρου

Με μεγάλη ανατροπή και με καταπληκτικό παιχνίδι ειδικά στην επανάληψη ο Πάγος μετέτρεψε το εις βάρος του 0-1 σε 3-1.Αναγκάζοντας τον ΑΟ Σύρου σε ταπεινωτική ήττα και περνώντας παράλληλα στην 2ηφάση του Κυπέλλου Κυκλάδων, όπου θα συναντήσει τον Αίαντα Σύρου.