Νέα γραμμή χρηματοδότησης ύψους 25.000.000,00 €, αποκλειστικά για μικρά νησιά των Κυκλάδων και της Δωδεκανήσου, ανοίγει ο Περιφερειάρχης Νοτίου Αιγαίου Γιώργος Χατζημάρκος, μέσα από ευρωπαϊκούς πόρους της Περιφέρειας, στο πλαίσιο της προγραμματικής περιόδου 2021 – 2027.
Ανήμερα της εορτής του Αγίου Πνέυματος έπειτα από πρόσκληση του Αν.Υπουργού Αθλητισμού κ.Βρούτση η ομάδα του ΑΠΣ Κύθνου βρέθηκε σε συνάντηση-συζήτηση στην οποία βρέθηκαν ο Χρυσός Ολυμπιονικής Μιχάλης Μουρούτσος και οι Πρωταθλητές Ευρώπης Άγγελος Μπασινάς και Τάκης Φύσσας.
Οι δια ζώσης συναντήσεις του Αναπληρωτή Υπουργού Αθλητισμού Γιάννη Βρούτση με φορείς και σωματεία των Κυκλάδων συνεχίζονται με τον επόμενο σταθμό των επισκέψεων του να είναι η Κύθνος.
Την Κύθνο και τη Σέριφο επέλεξε για την ολιγοήμερη χαλάρωση του ο προπονητής της ΑΕΚ, Ματίας Αλμέιδα, ο οποίος δεν έχει κρύψει την αγάπη του για τις Κυκλάδες και τα νησιά μας.
Για πρώτη φορά μετά την ανάληψη των καθηκόντων του ο νέος Πρόεδρος του ΑΠΣ Κύθνου, κ. Νικόλαος Γιαννητσάνης μίλησε στο Sportcyclades αμέσως μετά την ολοκλήρωση του φάιναλ φορ της Σύρου.
Την τρίτη θέση στο πρωτάθλημα Κ12 της ΕΠΣ Κυκλάδων κατέκτησε η Ελλάς Σύρου, καθώς μετά από συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στα πέναλτι (1-1 κανονική διάρκεια), επικράτησε 5-3 του ΑΠΣ Κύθνου.
Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση (27/4 | 17:00) από το γήπεδο της ΕΠΣ Κυκλάδων στην Ερμούπολη τον Μικρό Τελικό του Final-4 της Κ12 μεταξύ της Ελλάς Σύρου και του ΑΠΣ Κύθνου.
Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση (26/4 | 19:30) από το γήπεδο της ΕΠΣ Κυκλάδων στην Ερμούπολη τον ημιτελικό του Final-4 της Κ12 μεταξύ του ΑΠΣ Κύθνου και του Ανδριακού.
Το πρώτο final-4 της ΕΠΣ Κυκλάδων θα είναι αυτό της Κ12 που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 26 και το Σάββατο 27 Απριλίου στο νησί της Σύρου.
Ο Νικόλας Γιαννητσάνης είναι ο νέος πρόεδρος του ΑΠΣ Κύθνου, έχοντας στο πλάι του ένα ανανεωμένο και ικανό διοικητικό συμβούλιο που καλείται να βγάλει εις πέρας την δύσκολη αποστολή της διοίκησης του συλλόγου.
Με επιτυχία διεξήχθησαν χθες Δευτέρα (11/3) οι εκλογές για την ανάδειξη του νέου Δ.Σ. του ΑΠΣ Κύθνου.
Την Δευτέρα 11 Μαρτίου θα πραγματοποιηθούν οι εκλογές για την ανάδειξη της νέας διοίκησης του ΑΠΣ Κύθνου.
Συγχαρητήριες ανακοινώσεις με αποδέκτες τις Μικτές Ομάδες της ΕΠΣ Κυκλάδων και τους συντελεστές τους εξέδωσε ο Πανναξιακός και ο ΑΠΣ Κύθνου.
Την διεξαγωγή Γενικής Συνέλευση, μέσα από την οποία μεταξύ άλλων θα αποφασιστεί και η ημερομηνία των εκλογών για την ανάδειξη του νέου ΔΣ ανακοίνωσε το ΑΠΣ Κύθνου.