Ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός, Φαμπρίσιο Κόντσι δόθηκε δανεικός από τον Πανσερραϊκό στον ΟΦ Ιεράπετρας.

Αναλυτικά η ανακοίνωση του ΟΦΙ:

«Ο Fabricio Joel Conci Cardozo ήρθε στον ΟΦΙ δανεικός από τον Πανσερραϊκό.

Είναι γεννημένος στις 1/5/1998, στην Cordoba της Αργεντινής και αγωνίζεται στις πτέρυγες ως δεξιός/αριστερός εξτρέμ.
Ξεκίνησε την ποδοσφαιρική του πορεία στην Belgrano de Cordoba και αγωνίστηκε στα πρωταθλήματα υποδομής της Primera Nacional (2η κατηγορία) Αργεντινής.
Τα τελευταία χρόνια πραγματοποίησε εξαιρετικές εμφανίσεις σε διεθνή τουρνουά στην Ιταλία, αγωνιζόμενος με την Belgrano, κόντρα σε ομάδες υποδομών της Ίντερ, Μίλαν, Γιουβέντους, Μπριζ, Τσελσι, Μπράγκα κτλ.
Στο πρωτάθλημα Γ΄ εθνικής με τον Πανσερραϊκό 2019-2020 μέτρησε 21 συμμετοχές, 10 γκολ και 6 τελικές πάσες. Έπαιξε στους αγώνες κυπέλλου 5/12/19 απέναντι στον ΝΠΣ Βόλο, με τα «Λιοντάρια» να γνωρίζουν τον αποκλεισμό στα πέναλτι. Τα αποτελέσματα ήταν, 29/10/19 Πανσερραϊκός-Βόλος 1-1, ο Κόντσι Καρντόσο έπαιξε 90λεπτά έδωσε την ασιστ στο τέρμα του Γιανναράκη, επαναληπτικός, Βόλος-Πανσερραϊκός 1-1(πέρασε στα πέναλτι ο Βόλος) σκόρερ στο 90λεπτό ο Κόντσι.