Δευτέρα, 11 Νοεμβρίου 2013 13:44

Το γυναικείο βόλεϊ του ΑΟ Πάρου είναι εδώ!

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΑΟ ΠΑΡΟΥ, εκπροσώπησε άξια το νησί δίνοντας στη Σύρο τον πρώτο επίσημο αγώνα της.

Έχασε 2-3 στο τάι μπρέικ από το Νεώριο, αλλά η ικανοποίηση από την προσπάθεια ήταν διάχυτη σε όλους μετά τον αγώνα και την περιπετειώδη επιστροφή.

Η αποστολή πρόλαβε την ύστατη ώρα το πλοίο, αφού το ματς ήταν συγκλονιστικό και μεγάλης διάρκειας.

Δύο ώρες και είκοσι λεπτά, κράτησε η αγωνιστική μάχη των δύο ομάδων και στο κρίσιμο τελευταίο σετ το άγχος για την επιστροφή, ήταν ανάλογο με το άγχος της νίκης.

Τα Σετ: 25-19, 23-25, 19-25, 25-17, 15-7.

Καθοριστικός για την εξέλιξη, ήταν ο τραυματισμός της Συνόδη στο τέταρτο σετ.