Τρίτη, 19 Νοεμβρίου 2013 21:59

Νίκη στο τάι μπρέικ για τον ΑΟ Θήρας

Την 3η νίκη του στο Γυναικείο πρωτάθλημα της Α2 πέτυχε χθες ο ΑΟ Θήρας, που πέρασε με 3-2 από την δύσκολη έδρα του Αστέρα Αγ. Δημητρίου.

Οι Σαντορινιές πλέον σκαρφάλωσαν στην 3η θέση της βαθμολογίας και την επόμενη αγωνιστική στην Κρήτη θα αναζητήσει ακόμα μια νίκη, κόντρα στην Μεσσαρά, που θα τον πλασάρει ακόμα ψιλότερα στον βαθμολογικό πίνακα.

Ο ΑΟ Θήρας μπήκε δυνατά στον αγώνα και πήρε το πρώτο σετ με 21-25. Στο 2ο σετ οι γηπεδούχες κράτησαν το προβάδισμα μέχρι το τέλος, επικρατώντας με 25-19 και ισοφαρίζοντας σε 1-1. Το 23-20 υπέρ του ΑΟ Θήρας στο 3ο σετ μετατράπηκε σε 25-23 υπέρ του Αγ. Δημητρίου, που μπήκε μπροστά στο σκορ με 2-1.

Από εκεί και πέρα οι παίκτριες της Ελένης Μεμετζή, έδειξαν ψυχή και ενώ βρισκόταν πίσω στο σκορ, τελικά έκανε το 22-25, ισοφαρίζοντας σε 2-2.

Στο τάι μπρέικ οι Σαντορινιές δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στις γηπεδούχες, επικρατώντας εύκολα με 9-15.

Τα σετ: 2-3 (21-25, 25-19, 25-23, 22-25, 9-15)

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Περίπατος στου Παπάγου Ο Πανναξιακός στην Κρήτη »