Σάββατο, 22 Φεβρουαρίου 2014 21:02

Νίκη για τις Κορασίδες του ΑΟΠ, πόντος και f4 για Ήφαιστο

Σπουδαία νίκη σημείωσαν οι κορασίδες του ΑΟ Πάρου επί του Ήφαιστου στο ΔΑΠΠΟΣ.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη για το συγκρότημα της κ. Μαρίας Λακταρίδου και μάλιστα επί του πρωτοπόρου (με έναν αγώνα περισσότερο) Ήφαιστου.

Το πρώτο σετ κέρδισαν οι γηπεδούχες με 25-18 ενώ τα επόμενα δύο οι παριανές με 19-25 και 24-26.

Οι σαντορινιές απάντησαν ισοφαρίζοντας το σκορ σε 2-2 κατακτώντας εύκολα το 4ο σετ με 25-10.

Στο ται μπρέικ οι κορασίδες του ΑΟΠ ήταν πιο εύστοχες και δίκαια κέρδισαν το σετ και το παιχνίδι ταυτόχρονα, με 3-2 σετ.

Η ομάδα του κ. Σπύρου Κελμάερ με τον σημερινό της πόντο εξασφάλισε την συμμετοχή της στο final 4.

Η προπονήτρια του ΑΟΠ κα. Μαρία Λακταρίδου μας δήλωσε : "Είμαστε όλοι πολύ χαρούμενοι γί αυτή τη νίκη. Είμαι περήφανη γι'αυτα τα παιδιά γιατί πραγματικά προσπαθούν και προπονούνται κάτω από αντίξοες συνθήκες, σε ανοιχτό γήπεδο, με πολλές χαμένες προπονήσεις λογω καιρού. Αυτή η νίκη δικαιώνει τις προσπάθειες όλων μας."

Ο έμπειρος τεχνικός μας δήλωσε αμέσως μετά το ματς: «Η ομάδα του ΑΟ Πάρου χωρίς άγχος έπαιξε και κέρδισε. Οι δικές μου αθλήτριες δεν είχαν καθαρό μυαλό. Έτσι είναι αυτά. Μπράβο στις φιλοξενούμενες. Η δουλεία που κάνει η κα Μαρία Λακταρίδου είναι πολύ καλή.

Οι ομάδες που ήδη έχουν εξασφαλίσει την συμμετοχή τους στο φετινό final fourεκτός του Ήφαιστου είναι ο Πανναξιακός ο Φοίνικας και όπως όλα δείχνουν και το Νεώριο.