Πέμπτη, 09 Απριλίου 2015 20:18

Έκαναν το 1-0 οι Πειρατές

Στο ρόλο του Μπαρμπαρόσα για άλλο ένα ματς ο… Τόμισλαβ Ντόκιτς!

Με ηγέτη για άλλο ένα ματς τον Ντόκιτς, ο Φοίνικας νίκησε τον άτονο και άχρωμο Ολυμπιακό με 3-2 σετ μέσα στου Ρέντη και έκανε το πρώτο βήμα για πρόκριση στον τελικό.

Οι «πειρατές» είχαν το πάθος και την δύναμη και με καθοριστικά μπλοκ στο 4ο σετ αλλά και στο τάι μπρέικ πήραν μία παλικαρίσια νίκη που δίνει προβάδισμα στους Κυκλαδίτες.

Ο δρόμος όμως για την πρόκριση είναι ακόμα μακρύς μιας και όλα θα κριθούν στις τρεις νίκες.

Το επόμενο ραντεβού των δύο ομάδων είναι η Τρίτη του Πάσχα στις 17.00 και πάλι στου Ρέντη.

Τα σετ: 2-3 (25-23, 25-27, 25-19, 23-25, 11-15)

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΠΛΕΪ ΟΦ
Ημιτελικοί – Θέσεις 1-4
ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός
(Η πρόκριση κρίνεται στις 3 νίκες)
1ος αγώνας: Μεγάλη Τρίτη 7 Απριλίου 2015
Πυλαία «PAOK Sports Arena»19.30 (Novasports-3): ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 2-3 (23-25, 25-18, 23-25, 25-23, 16-18)
2ος αγώνας: Μεγάλη Πέμπτη 9 Απριλίου 2015
PAOK Sports Arena 19.30 (Novasports-7): ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός
Διαιτητές: Γεωργουλέας, Βασιλειάδης. Παρατηρητής: Μιχελινάκης. Επόπτες: Μπουκουβάλα, Πεχλίδης. Γραμματεία: Παναγιωτίδου.
3ος αγώνας: Τρίτη 14 Απριλίου 2015
Γυμναστήριο Πανελληνίου, Κυψέλη, 19.30 (Novasports): Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ
4ος αγώνας: Πέμπτη 16 Απριλίου 2015 (αν χρειαστεί)
Γυμναστήριο Πανελληνίου, Κυψέλη, 19.00 (Novasports): Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ
5ος αγώνας: Δευτέρα 20 Απριλίου 2015 (αν χρειαστεί)
PAOK Sports Arena 19.00 (Novasports): ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός

Ημιτελικοί – Θέσεις 1-4i

Ολυμπιακός - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
1ος αγώνας: Μεγάλη Πέμπτη 9 Απριλίου 2015
Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» Ρέντη 17.00 (Novasports-3): Ολυμπιακός – Φοίνικας Σύρου 2-3 (25-23, 25-27, 25-19, 23-25, 11-15)
2ος αγώνας: Τρίτη 14 Απριλίου 2015
Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» Ρέντη 17.00 (Novasports): Ολυμπιακός – Φοίνικας Σύρου
3ος αγώνας: Παρασκευή 17 Απριλίου 2015
Γυμναστήριο «Δ.Βικέλας», Σύρου 19.00 (Novasports): Φοίνικας Σύρου - Ολυμπιακός
4ος αγώνας: Κυριακή 19 Απριλίου 2015 (αν χρειαστεί)
Γυμναστήριο «Δ.Βικέλας», Σύρου 17.00 (Novasports): Φοίνικας Σύρου - Ολυμπιακός
5ος αγώνας: Τετάρτη 22 Απριλίου 2015 (αν χρειαστεί)

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Πλήρωσε τα λάθη του ΠΑΟ – Πανναξιακός ΑΟΝ 3-1 [vid] »