Άρεσε ο Πανναξιακός ΑΟΝ στο πρώτο φιλικό

• Κατηγορία ΒΟΛΕΪ

Θετικό ήταν το πρώτο τεστ για την ομάδα του Νίκου Κωστακόπουλου στον πρώτο φιλικό αγώνα που έδωσε ο Πανναξιακός ενόψει της προετοιμασίας για τη νέα σεζόν.

Ο Πανναξιακός φιλοξενήθηκε από την Ηλιούπολη την Παρασκευή το απόγευμα και έφυγε νικητής με 3-0 σετ, έχοντας αποκομίσει την πρώτη εικόνα της ομάδας καθώς το ολοκαίνουριο ρόστερ χρειάζεται τον χρόνο του για να «δέσει».

Με τον Πανναξιακό να ξεκινάει δυνατά και να κερδίζει εύκολα το πρώτο σετ με μεγάλη διαφορά (12-25) ο κ. Κωστακόπουλος είχε την ευκαιρία να ανακατέψει λίγο την «τράπουλα» στο δεύτερο σετ δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες που είχε στη διάθεση του και να δοκιμάσει διάφορα συστήματα. Με την Ηλιούπολη να γίνεται πιο απειλητική σε αυτό το σετ, τα κορίτσια της Νάξου αντέδρασαν και το σετ τελικά κατέληξε υπέρ του με 20-25

Στο τρίο σετ της φιλικής αναμέτρησης ο Πανναξιακός εμφανίστηκε πιο «μουδιασμένος» με την Ηλιούπολη να παίρνει προβάδισμα στο σκορ (19-15 και 20-16).  Σε αυτό το σημείο στο σερβίς πάει η Βραζιλιάνα ακραία Φρανσίλ Στεντίλ που με ένα σερί 9-0 γύρισε το σκορ σε 20-25 υπέρ της Κυκλαδίτικης ομάδας με το ταμπλό στο κλειστό της Ηλιούπολης να δείχνει 3-0 σετ υπέρ του Πανναξιακού.

Στη συνολική εικόνα του αγώνα ξεχώρισαν (χωρίς αυτό να σημαίνει πως κάποιες υστέρησαν) η πασαδόρος Όλγα Βεργίδου και η λίμπερο Ξένια Κακουράτου ενώ επίσης το στίγμα τους άφησαν οι δύο ξένες αθλήτριες Φρανσίλ Στεντίλ και Άλεξ Ριντ.

ΚΩΣΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ: «Είμαι αρκετά ικανοποιημένος από την απόδοση της ομάδας μου. Δείξαμε ότι είμαστε σε καλό δρόμο, ωστόσο έχουμε πάρα πολύ δουλειά ακόμα. Θα χρειαστεί να δουλέψουμε όλο το χρόνο, έτσι ώστε να έρθει το θεμιτό αποτέλεσμα»

Γ.Σ.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Παγανέλης): Γκλιγκόροβιτς, Κομλένοβιτς, Πότοκαρ, Σπανού, Μαλουσάρη, Αφροδίτη Γιώτα / Κοκίου (λ), Καλαφατάκη, Σταυροπούλου, Κανέλλου.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ:(Κωστακόπουλος). Βεργίδου, Χατζηευστρατιάδου, Πατεράκη, Στεντίλ, Ριντ, Λιάγκη, Κακουράτου (λ) Λάβδα, Τσομπανίδου, Καραβοκύρη, Βόμβα.

επιστροφή στην κορυφή

Οι πρωταγωνιστές της Κ14 του Παμμηλιακού στο sportcyclades gr [vid]

Την προηγούμενη Κυριακή η Κ14 του Παμμηλιακού προκρίθηκε στο Final...

Τα προφίλ των... μονομάχων

Πανναξιακός και Πανθηραϊκός διασταυρώνουν τα ξίφη τους στο μεγάλο τελικό...

Ο 37ος τελικός Κυπέλλου έρχεται... [Η ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ]

Ο 37ος τελικός του Κυπέλλου Κυκλάδων βρίσκεται προ των πυλών...

Live stream Πανναξιακός - Πανθηραϊκός [Τελικός Κυπέλλου]

Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση από το γήπεδο της ΕΠΣ Κυκλάδων...

Ετοιμάζουν απόβαση στη Σύρο οι Ναξιώτες [pic]

Αρχίζουν σιγά-σιγά και ζεσταίνονται οι φίλαθλοι του Πανναξιακού.

Αποχωρεί από τους Αγιους Αναργυρους ο Σταυριανός

Δύο μιση χρονια κάθισε στην άκρη του πάγκου των Αγιων...

Με κόσμο στην Σύρο ο Πανθηραϊκός

Με ανάρτηση στο facebook, ο Πανθηραϊκός ενημερώνει για τον τελικό...

Κύπελλο: ΑΟ Πάρου - Πανναξιακός 0-2 [highlights]

Παρακολουθήστε τις καλύτερες στιγμές και τα γκολ από τον ημιτελικό...

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Την προηγούμενη Κυριακή η Κ14 του Παμμηλιακού προκρίθηκε στο Final Four της Σύρου μετά τη νίκη απέναντι στο Νηρέα.

Πανναξιακός και Πανθηραϊκός διασταυρώνουν τα ξίφη τους στο μεγάλο τελικό της ΕΠΣ Κυκλάδων και το sportcyclades.gr σας μεταφέρει όλα όσα...