Κυριακή, 14 Οκτωβρίου 2018 16:39

Πανναξιακός ΑΟΝ: Θετικά συμπεράσματα στα φιλικά της Αθήνας

Με νίκη 3-1 σετ επί του Πορφύρα ολοκληρώθηκε το Σαββατοκύριακο στην Αθήνα όπου η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Πανναξιακού ΑΟΝ έδωσε σειρά φιλικών αγώνων.

Μετά το χτεσινό 2-2 επί της Θέτις Βούλας, ο Πανναξιακός αγωνίστηκε κόντρα στον Πορφύρα με τον προπονητή της ομάδας της Νάξου να δίνει και πάλι αρκετό χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες του.

Θετικές ήταν οι εντυπώσεις για τις νεαρές αθλήτριες της Νάξου που ανταποκρίθηκαν στις ανάγκες τις ομάδας δίνοντας παράλληλα τη ευκαιρία στον προπονητή τους να εντοπίσει τις όποιες αδυναμίες τους και να εργαστούν περισσότερο πάνω σε αυτές.

Για τον Πανναξιακό απομένει ακόμα ένας φιλικός αγώνας με τον Α.Ο. Μαρκόπουλο μία εβδομάδα πριν την επίσημη έναρξη της νέας σεζόν όπου πλέον η ομάδα της Νάξου θα έχει ολοκληρώσει και την περίοδο προετοιμασίας.

Πορφύρας – Πανναξιακός ΑΟΝ 1-3 (19-25, 26-24, 18-25, 18-25)