Κυριακή, 20 Ιανουαρίου 2019 21:57

2 στα 2 στη Νάξο για τις κορασίδες του ΑΟ θήρας

Με δύο νίκες στις αποσκευές τους επιστρέφουν από τη Νάξο οι Κορασίδες του Α.Ο. Θήρας.

Τα κορίτσια του Νίκου Κατικά στο πρώτο παιχνίδι που έδωσαν στο νησί της Αριάδνης την Παρασκευή, επικράτησαν σχετικά εύκολα με 3 - 0 σετ επί του Απόλλωνα Νάξου  (15-25, 21-25, 16-25 ).

Στο επόμενο ματς που πραγματοποιήθηκε το πρωί του Σαββάτου η ομάδα της Σαντορίνης διπλασίασε τις επιτυχίες της, καθώς επιβλήθηκε με το ίδιο σκορ και επί του Α.Μ.Σ. Φιλωτίου.

Οι αθλήτριες του Γιώργου Δερμάτη απέδειξαν για άλλη μια φορά στο παρκέ τη μαχητικότητα που διαθέτουν, αλλά στα κρίσιμα σημεία τα κορίτσια του Α.Ο. Θήρας ήταν πιο ουσιαστικά με αποτέλεσμα να πάρουν και πάλι τη νίκη. Τα σετ 24-26, 17-25, 22-25.

Τα παιχνίδια απέναντι στον Απόλλωνα Νάξου και στον Α.Μ.Σ. Φιλωτίου ήταν για την 5η και την 1η αγωνιστική αντίστοιχα, με τις Σαντορινιές να έχουν πλέον 6 βαθμούς μετά από 3 ματς και να περιμένουν τον ορισμό των αγώνων απέναντι στις δυο ομάδες από την Πάρο που συμπληρώνουν τον Β΄ όμιλο.