Παρασκευή, 25 Ιανουαρίου 2019 17:25

Με στόχο την επιστροφή στις νίκες ο Πανναξιακός υποδέχεται τους Μακεδόνες

Μετά την ήττα που γνώρισε στην Κόρινθο ο Πανναξιακός ΑΟΝ θέλει να επιστρέψει και πάλι στις νίκες, πράγμα που θα επιδιώξει στον αγώνα του Σαββάτου, όπου στις 18:00 θα υποδεχτεί στο ΔΑΚ Νάξου τους Μακεδόνες.

Ο πανναξιακός με την Κένεντι Μπράιαν στην σύνθεση του, ευελπιστεί στη νίκη κόντρα στους Μακεδόνες που προέρχονται επίσης από ήττα, που είχαν γνωρίσει από τον ΑΟ θήρας στο παιχνίδι της Σαντορίνης.

-Ο Πανναξιακός την προηγούμενη εβδομάδα ηττήθηκε στην έδρα της Κορίνθου με 3-2 σετ.

-Η Κένεντι Μπράιαν που έκλεισε μία εβδομάδα στη Νάξο, θα δώσει το πρώτο της εντός έδρας παιχνίδι με τη νέα της ομάδας.

-Με 30 βαθμούς, η ομάδα του Νίκου Κωστακόπουλου είναι στη 2η θέση της Volleyleague.

-Δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι στις Κυκλάδες για τους Μακεδόνες, μετά την ήττα με 3-0 σετ την προηγουμένη εβδομάδα στη Σαντορίνη.

-Μετά τη νίκη της Κορίνθου επί του Πανναξιακού, οι Μακεδόνες έπεσαν στη 12η θέση της βαθμολογίας.

Νίκος Κωστακόπουλος (Πανναξιακός ΑΟΝ): «Σιγά σιγά αφήνουμε πίσω μας την ήττα από την Κόρινθο. Πρέπει οπωσδήποτε να νικήσουμε τους Μακεδόνες το Σάββατο για να βρούμε και πάλι τον ρυθμό μας».

Γιώργος Οικονομίδης (ΑΣ Μακεδόνες): «Για εμάς είναι εξίσου δύσκολο το παιχνίδι όσο και με το προηγούμενο. Φαβορί ξεκάθαρα είναι η Νάξος. Θα πάμε και θα προσπαθήσουμε να δείξουμε βελτιωμένη εικόνα και παρουσία, κάτι που δεν κάναμε την προηγούμενη εβδομάδα, για να είμαστε έτοιμοι ενόψει της δύσκολης συνέχειας».

Διαιτητές: Κούτσης, Μιχαήλογλου, Παρατηρητής: Τσιντομηνάς, Επόπτες: Μουστάκη, Θεοδοσίου, Γραμματεία: Τζακωνιάτου.