Κυριακή, 16 Ιουνίου 2019 20:59

Οι Γάλλοι Γκοσελίν, Σιλβέστρ νικητές του ''IOS OPEN ONE* STAR''

Αν και συμπαίκτες για μόλις τρεις εβδομάδες, οι Φλοριάν Γκοσελίν και Ζερεμί Σιλβέστρ ήταν οι μεγάλοι νικητές του IOS OPEN ONE* STAR. Οι Γάλλοι αθλητές, στο πρώτο τους επίσημο τουρνουά ως συμπαίκτες έφθασαν στο χρυσό μετάλλιο, ξεκινώντας την πορεία τους από τον πρώτο γύρο των προκριματικών. 

Στον τελικό της διοργάνωσης και στο κεντρικό γήπεδο στην παραλία Μυλοπότας, Γκοσελίν και Σιλβέστρ νίκησαν το μεγάλο φαβορί για την πρώτη θέση, τους Ρώσους Μαξίμ Σίβολαπ, Αρτέμ Γιαρτζούτκιν, την νούμερο ένα ομάδα στο ταμπλό με 2-1 (21-16, 15-21, 15-12) σετ. 
«Δεν θα μπορούσε να ξεκινήσει καλύτερα η πορεία μας στο μπιτς βόλεϊ ως δίδυμο. Δυσκολευτήκαμε λίγο να έρθουμε στην Ίο, όμως από την στιγμή που φθάσαμε μείναμε άναυδοι από την ομορφιά του νησιού αλλά και από την οργάνωση του τουρνουά. Ευχαριστούμε τους Έλληνες που μας υποστήριξαν στον τελικό και ένα μέρος του χρυσού μεταλλίου ανήκει και σε αυτούς» δήλωσαν στο volleyball.gr Φλοριάν Γκοσελίν και Ζερεμί Σιλβέστρ.

Τρίτη θέση για την Τσεχία

Το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των ανδρών κατέκτησαν οι Τσέχοι Χαμπρ, Λέντς, μετά τη νίκη τους στον μικρό τελικό επί Αυστριακών Φριντλ, Τράμερ με 2-1 (19-21, 21-18, 15-11) σετ.

No.

Rnd. Ct. Date Team A Team B Result Dur.
1 PA 2 15 Jun Sivolap/Yarzutkin RUS Tzioumakas/Kanellos GRE 2-1 (17-21, 21-13, 15-11) 0:44
2 PA 4 15 Jun Habr/Lenc CZE Breer/Dillier SUI 2-0 (21-19, 21-16) 0:34
3 PB 2 15 Jun Smedins T./Regza LAT Niopas/Papadimitriou GRE 0-2 (13-21, 15-21) 0:27
4 PB 4 15 Jun Friedl Fe./Trummer AUT Appelgren/Annerstedt SWE 2-1 (21-15, 21-23, 15-11) 0:41
5 PC 2 15 Jun Koshikawa/Ikeda JPN Ioannidis/polychroniadis GRE 1-2 (22-24, 21-19, 12-15) 1:01
6 PC 4 15 Jun Smits/Solovejs LAT Gosselin/Silvestre FRA 0-2 (19-21, 18-21) 0:34
7 PD 2 15 Jun Mandilaris A./Mandilaris V. GRE Weiss/Dzavoronok CZE 1-2 (21-13, 14-21, 12-15) 0:45
8 PD 4 15 Jun Myslivecek/Pihera CZE Bergerud/Retterholt NOR 2-0 (24-22, 25-23) 0:44
9 PA 4 15 Jun Sivolap/Yarzutkin RUS Habr/Lenc CZE 1-2 (22-20, 17-21, 7-15) 0:46
10 PA 2 15 Jun Tzioumakas/Kanellos GRE Breer/Dillier SUI 2-0 (22-20, 21-17) 0:36
11 PB 2 15 Jun Niopas/Papadimitriou GRE Friedl Fe./Trummer AUT 0-2 (9-21, 15-21) 0:29
12 PB 4 15 Jun Smedins T./Regza LAT Appelgren/Annerstedt SWE 2-0 (26-24, 26-24) 0:48
13 PC 2 15 Jun Ioannidis/polychroniadis GRE Gosselin/Silvestre FRA 0-2 (19-21, 7-21) 0:32
14 PC 4 15 Jun Koshikawa/Ikeda JPN Smits/Solovejs LAT 1-2 (20-22, 22-20, 15-17) 0:56
15 PD 4 15 Jun Weiss/Dzavoronok CZE Myslivecek/Pihera CZE 2-0 (21-17, 21-9) 0:36
16 PD 2 15 Jun Mandilaris A./Mandilaris V. GRE Bergerud/Retterholt NOR 0-2 (17-21, 19-21) 0:35
17 R12 2 15 Jun Bergerud/Retterholt NOR Ioannidis/polychroniadis GRE 2-0 (21-19, 21-13) 0:32
18 R12 4 15 Jun Smits/Solovejs LAT Sivolap/Yarzutkin RUS 1-2 (10-21, 21-18, 13-15) 0:45
19 R12 2 15 Jun Niopas/Papadimitriou GRE Tzioumakas/Kanellos GRE 1-2 (21-16, 13-21, 11-15) 0:45
20 R12 4 15 Jun Myslivecek/Pihera CZE Smedins T./Regza LAT 0-2 (16-21, 22-24) 0:38
21 QF 2 16 Jun Friedl Fe./Trummer AUT Bergerud/Retterholt NOR 2-0 (21-16, 21-18) 0:36
22 QF 3 16 Jun Sivolap/Yarzutkin RUS Weiss/Dzavoronok CZE 2-1 (21-18, 12-21, 18-16) 0:55
23 QF 1 16 Jun Gosselin/Silvestre FRA

Tzioumakas/Kanellos GRE

2-0 (21-13, 21-16) 0:36
24 QF 4 16 Jun Smedins T./Regza LAT Habr/Lenc CZE 0-2 (19-21, 25-27) 0:44
25 SF 1 16 Jun Friedl Fe./Trummer AUT Sivolap/Yarzutkin RUS 1-2 (21-17, 19-21, 11-15) 0:46
26 SF 2 16 Jun Gosselin/Silvestre FRA Habr/Lenc CZE 2-1 (21-19, 16-21, 15-10) 0:45
27 F3 1 16 Jun Friedl Fe./Trummer AUT Habr/Lenc CZE 1-2 (21-19, 18-21, 11-15) 0:45
28 F1 1 16 Jun Sivolap/Yarzutkin RUS Gosselin/Silvestre FRA 1-2 (16-21, 21-15, 12-15) 0:45

-

Κατηγορία ΒΟΛΕΪ

AKADIMIES PANNAXIAKOS

BETARADES 300X250

Σχολιάστε το άρθρο

© 2004 - 2022 All Rights Reserved. | Φιλοξενία & Κατασκευή HostPlus LTD

hostplus 35

0
Shares