Πάτησε Βραχάτι και ετοιμάζεται για Κύπελλο ο Φοίνικας Σύρου ONEX

  • Κατηγορία ΒΟΛΕΪ
Πάτησε Βραχάτι και ετοιμάζεται για Κύπελλο ο Φοίνικας Σύρου ONEX

Μετά το ταξίδι στην Θεσσαλονίκη και τον αγώνα πρωταθλήματος, ο Φοίνικας Σύρου Onex ταξίδεψε σήμερα για το Βραχάτι, όπου την Τετάρτη 22 Ιανουαρίου στις 18.00 θα αντιμετωπίσει τον Παμβοχαϊκό στην φάση των «16» του θεσμού.

Οι συνεχόμενες μετακινήσεις δεν ανησυχούν τον Ράτκο Παβλίσεβιτς, που έχει την ομάδα ετοιμοπόλεμη με στόχο τη νίκη και την πρόκριση στα προημιτελικά. Ας μη ξεχνάμε πως το «Πειρατικό» αμέσως μετά, φιλοξενείται στο Ζηρίνειο από την Κηφισιά για το πρωτάθλημα, σε παιχνίδι όπου με νίκη ο Φοίνικας θα κλειδώσει πρόωρα την είσοδο στην τετράδα.

Στην φωτογραφία, βλέπεται την αποστολή της ομάδας καθ οδόν για Βραχάτι.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΥΠΕΛΛΟΥ
Μετά την ολοκλήρωση του Α΄γύρου στο πρωτάθλημα της Volley League σειρά έχει η φάση των «16» του κυπέλλου Ελλάδας. Την Τετάρτη 22 Ιανουαρίου θα γίνουν οι οκτώ νοκ άουτ αγώνες της φάσης των «16» όπου συμμετέχουν οι 10 ομάδες της Volley League 2019-20.
Σε τρεις αγώνες θα έχουμε μονομαχίες ομάδων της Volley League και συγκεκριμένα στις αναμετρήσεις Ο.Φ.Η. – Παναθηναϊκός Α.Ο., Ηρακλής Πετοσφαίριση – Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης και Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός – Α.Ο.Φοίνικας Σύρου ΟΝΕΧ.

Οι νικητές των 8 αγώνων θα μπουν στην κληρωτίδα της προημιτελικής φάσης στην κλήρωση που θα γίνει στα γραφεία της Ε.Ο.ΠΕ. την Πέμπτη 23 Ιανουαρίου.

Kύπελλο Ελλάδας ανδρών 2019-20

Φάση των «16»

Τετάρτη 22 Ιανουαρίου

Βαρδινογιάννειο, 16.00: ΟΦΗ – Παναθηναϊκός
Διαιτητές: Πρέντζας, Αγγελίδης, Παρατηρητής: Κοκοτσάκης, Επόπτες: Κόκκας, Κανδηλιέρης, Γραμματεία: Αβραμοπούλου.

Μίκρα, 18.00: Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 – Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Διαιτητές: Παπακοσμάς, Σταυριανίδης, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Σταυρίδης, Μαλακίδης, Γραμματεία: Γούβαλη.

Βραχατίου, 18.00: ΓΑΣ Παμβοχαϊκός – ΑΟ Φοίνικας Σύρου ΟΝΕΧ
Διαιτητές: Ονόπας, Γεράνιος, Παρατηρητής: Ιορδανίδης, Επόπτες: Σπίνας, Σιακαβέλλας, Γραμματεία: Παπακυριακοπούλου.

ΔΑΚ Βέροιας 19.00: Α.Π.Σ. Φίλιππος – Α.Ο.Π. Κηφισιάς
Διαιτητές: Γεωργιάδης, Πορτοκαλίδης, Γραμματεία: Ψαρρά Μαρ..

ΔΑΚ Πολίχνης 20.30: Πήγασος Πολίχνης – Π.Α.Ο.Κ.
Διαιτητές: Μαυρίδης, Μπέλλος Εμμ., Γραμματεία: Σκαρλατούδη.

ΔΑΚ Πυλαίας 20.30: Α.Σ. Άρης – Α.Σ. Ελπίς Αμπελοκήπων
Διαιτητές: Δημητρίου, Αβραμίδης, Γραμματεία: Πασπαλά Κ..

Η. Τριανταφυλλίδης 20.30: Α.Ε.Ν. Πανοράματος – Χ.Α.Ν.Θ.
Διαιτητές: Δρανίτσας, Κουκουμάκας Π., Γραμματεία: Εμμανουηλίδου.

1ο Γυμνάσιο Ρέντη 21.15: Α.Ε. Αρμενίων – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Διαιτητές: Νικολόπουλος, Βελώνης, Γραμματεία: Καλιγέρη.

Betarades
επιστροφή στην κορυφή

Έτοιμη για το ματς με Κηφισιά η Θύελλα Καμαρίου

Με τον Ρόπα και τον Δήμο να μην ακολουθούν το...

ΕΠΣ Κυκλάδων: Το πρόγραμμα των αγώνων (29/2-4/3)

Δείτε το πρόγραμμα των αγώνων της ΕΠΣ Κυκλάδων για το...

ΑΕ Μοσχάτου - Άνω Μερά [Live Streaming]

Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση τον  αγώνα της 22ης αγωνιστικής  του...

Θύελλα Καμαρίου - ΑΕ Κηφισιάς [Live Streaming]

Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση από το γήπεδο του Καμαρίου την...

Ηχηρή μεταγραφή για τον ΑΟ Πύργου που απέκτησε τον αρχηγό του ΠΑΟΚ

Μπορεί η χρονιά για τον ΑΟ Πύργου να μην έχει...

Η αποστολή του Πανθηραϊκού για την αναμέτρηση στο Κερατσίνι

Ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του Πανθηραϊκού για το αυριανό ματς που...

Η αποστολή της Άνω Μεράς για το ματς με την ΑΕ Μοσχάτου

Εν πλω βρίσκεται η αποστολή της Άνω Μεράς αυτή τη...

Ομιλία με θέματα: διατροφή - ψυχολογία - προπόνηση από τον ΑΟ Μυκόνου

Το Σάββατο (29/02) και ώρα 18:00 θα πραγματοποιηθεί στο Γρυπάρειο...

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (2)

ΑΟ Πάρου Β' - Μαρπησσαϊκός [Live Streaming]

Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση από το στάδιο της Παροικιάς στην Πάρο τον αγώνα του 2ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας της...

ΕΠΣ Κυκλάδων: Το πρόγραμμα των αγώνων (29/2-4/3)

Δείτε το πρόγραμμα των αγώνων της ΕΠΣ Κυκλάδων για το διάστημα 29/2 - 4/3.