Κυριακή, 05 Φεβρουαρίου 2012 21:39

ΑΣΕ Νεωρίου: ''Πέρασε με νίκη από τη Νάξο''...

filoti-neorio 630

Με νίκη πέρασε μέσα από τη Νάξο με αντίπαλο τον ΑΜΣ Φιλωτίου η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΑΣΕ Νεωρίου.

William Hill Sports
Ο ομάδα του Κυριακόπουλου Πέτρου παίζοντας κατά διαστήματα καλό βόλεϊ κατάφερε να κρατήσει τον έλεγχο του παιχνιδιού και τελικά να το κερδίσει με 3-0 σετ. Η ομάδα της Σύρου έχει έναν ακόμα αγώνα, με αντίπαλο τον πρωτοπόρο Φοίνικα Σύρου, αγώνας που θα είναι και ο τελευταίος για την φετινή χρονιά.

Από την άλλη πλευρά το Φιλώτι με σαφέστατα προβλήματα σε άμυνα και υποδοχή, ουσιαστικά δεν κατάφερε να μπει ποτέ στο πνεύμα του αγώνα, παρά μόνο στο δεύτερο σετ, το οποίο έχασε τελικά (25-23) και πάλι από δικά του λάθη.