Παρασκευή, 19 Νοεμβρίου 2021 22:04

Δύσκολη αποστολή απέναντι στον Παναθηναϊκό για τον ΑΟ θήρας

Με δυνατά παιχνίδια σε κορυφή και ουρά συνεχίζεται η Volleyleague Γυναικών, με τον Α.Ο. Θήρας να δοκιμάζεται στο Μαρούσι απέναντι στον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής.

Η ομάδα της Σαντορίνης προέρχεται από την εντός έδρας νίκη με 3-0 σετ επί της Oudegem για το CEV Cup, ενώ στο πρωτάθλημα τελευταίο ματς ήταν η ήττα στο ΔΑΠΠΟΣ από τον Άρη με 3-1.

Ο Κώστας Παπαδόπουλος δεν θα έχει για ακόμα ένα παιχνίδι στη διάθεση του τη Χόλστον, με την λίστα των απουσιών να μεγαλώνει μετά τον τραυματισμό της Μαριάννας Καλαποδά στην αναμέτρηση με την ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Ο Α.Ο.Θ. έχει συγκεντρώσει 17 βαθμούς στο πρωτάθλημα και στου αγώνες που έχει δώσει μακριά από την έδρα του έχει τρεις νίκες και μια ήττα.

Ο γηπεδούχος Παναθηναϊκός, με τον Απόστολο Οικονόμου και φέτος στο τιμόνι του, αγωνίστηκε την Τετάρτη στην Τσεχία με αντίπαλο την Οστράβα για το CEV Cup, όπου γνώρισε την ήττα με 3-2 σετ. Στο πρωτάθλημα βρίσκεται στη 2η θέση με 22 βαθμούς, είναι αήττητος στο “σπίτι” του και μοναδικό στραβοπάτημα ήταν το 3-2 στη Μίκρα από τον πρωτοπόρο Άρη.

Το παιχνίδι θα διεξαχθεί το Σάββατο 20/11 στις 17:00 στο κλειστό του Αγίου Θωμά και θα μεταδοθεί ζωντανά από την ιστοσελίδα sdna.gr

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής :

Σάββατο 20 Νοεμβρίου 2021

Μίκρας 16.30: Α.Σ. Άρης - Α.Ε.Κ.

Διαιτητές: Αβραμίδης, Σταυριανίδης, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης, Επόπτες: Βασδέκης, Σταυρίδης, Γραμματεία: Πασπαλά Αικ.

Αγ. Θωμά 17.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο. Θήρας

Διαιτητές: Μυλωνάκης, Ράντσιου, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης, Επόπτες: Σπίγγου, Χατζηθωμά, Γραμματεία: Τάλαρου.

Μαρκόπουλου 18.00: Α.Ο. Μαρκοπούλου - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

Διαιτητές: Πρέντζας, Αντωνόπουλος, Παρατηρητής: Πολίτης, Επόπτες: Κοσμόπουλος, Κώτσιας, Γραμματεία: Οικονόμου Δ.

Χαλκιοπούλειο Λαμίας 18.00: Α.Ο. Λαμίας 2013 - Π.Α.Ο.Κ.

Διαιτητές: Κουτσής, Μαυράκης, Παρατηρητής: Παναγής, Επόπτες: Σκορδαρά, Στάικος, Γραμματεία: Γούβαλη.

Δ.Α.Κ. Νάξου 19.00: Πανναξιακός Α.Ο.Ν. - Α.Ο.Ν. Αμαζόνες

Διαιτητές: Φραγκάκης, Μαύρος, Παρατηρητής: Παγκοζίδης, Επόπτες: Κουκουμάκας, Θεοδόσιου, Γραμματεία: Καλιγέρη.

Π. Σαλπεάς Πειραιά 20.00: Α.Ο.Φ. Πορφύρας - Α.Π.Σ. Αίας

Διαιτητές: Κυριοπούλου, Μενεσλής, Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Μουζακίδη, Ιωάννου, Γραμματεία: Νικολάου.

Κυριακή 21 Νοεμβρίου 2021

Γ. Γεννηματάς 21.00: Α.Σ.Π. Θέτις - Ηλυσιακός Α.Ο.

Διαιτητές: Μουλά Ειρ., Λιάκου, Παρατηρητής: Τσιμπινός, Επόπτες: Σταυράτη, Γεωργοπούλου, Γραμματεία: Κρητικού.

Πηγή: neasantorinis.gr