Τετάρτη, 08 Δεκεμβρίου 2021 20:08

Λύγισε ο Πανναξιακός ΑΟΝ στη Λαμία

Ο Α.Ο. Λαμίας πήρε σπουδαία νίκη κόντρα στον Πανναξιακό στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η αυλαία της 11ης αγωνιστικής της Volley League γυναικών.

Με τη νίκη του αυτή ο Α.Ο.Λ. έφτασε στους 13 βαθμούς και έπιασε στην 9η θέση της βαθμολογίας το Μαρκόπουλο, ενώ αντιθέτως ο Πανναξιακός έμεινε στην 11η έχοντας 8 βαθμούς.

Στο πρώτο σετ μέχρι το 15-14 υπήρχε μια σχετική ισορροπία με την Λαμία να ξεφεύγει 18-14 και 20-15 με τα συνεχόμενα λάθη των φιλοξενούμενων.

Στο δεύτερο η Λαμία καθοδηγούμενη από τις Ρόμπλες, Περέιρα προηγήθηκε γρήγορα με 4-1 κι έφτασε στο 18-10 όμως εκεί χαλάρωσε κι η Νάξος πλησίασε σε 21-19 για να ακολουθήσει επίθεση και μπλοκ της Ρόμπλες που καθάρισε το σετ.

Το τρίτο σετ θύμισε το πρώτο καθώς μέχρι το 13-13 υπήρχε μάχη, αλλά τα σερβίς της Αραούχο και η ασταμάτητη Ρόμπλες έφεραν ένα τρομερό σερί για την Λαμία (24-13) που πανηγύρισε τη μεγάλη νίκη.

Διαιτητές: Παπαδογούλας, Κουτσής, Παρατηρητής: Θεμελής, Επόπτες: Καλαντζής, Στάικος, Γραμματεία: Καραβάνα.