Τετάρτη, 10 Οκτωβρίου 2012 13:51

Α.Ο Θήρας: "Επέστρεψε γεμάτος εμπειρίες".

A.O THIRAS STHN KRHTH

Με μια νίκη, μια ήττα και πολλές-πολλές εμπειρίες στις αποσκευές της από τα φιλικά, που έδωσε στο νησί της Κρήτης επέστρεψε, η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΑΟ ΘΗΡΑΣ.

Στον πρώτο αγώνα, που έγινε το Σάββατο το απόγευμα στο κλειστό γυμναστήριο Σούδας Χανίων, ο Α.Ο Θήρας ηττήθηκε 3-1 (25-12, 26-28, 25-17, 25-23) από τον ΑΟ Σούδας. Στον συγκεκριμένο αγώνα η Σαντορινιά ομάδα μετά το πρώτο σετ, όπου αιφνιδιάστηκε ανέβασε την απόδοση της, χάνοντας τελικά το παιχνίδι στις λεπτομέρειες.
Στο δεύτερο παιχνίδι που έγινε την Κυριακή το πρωί στο κλειστό γυμναστήριο Ρεθύμνου, ο Α.Ο Θήρας επικράτησε της ομάδας του Αρκαδίου, με 3-1 (17-25 , 20-25 , 25-20 , 16-25).
Τα χρήσιμα συμπεράσματα, που έβγαλε η προπονήτρια Σβετλάνα Πλάζινιτς από τα δύο ματς της Κρήτης, θεωρούνται πολύ σημαντικά για την συνέχεια, αφού οι αγώνες, ήταν απέναντι σε ομάδες εμπειρότερες, που αγωνίζονται σε μεγαλύτερες κατηγορίες.

Η ικανοποίηση στο στρατόπεδο της Σαντορινιάς ομάδας είναι έκδηλη, αφού όλα δείχνουν ότι γίνεται πολύ καλή δουλειά και τα αποτελέσματα θα φανούν σύντομα, όταν η ομάδα μπει στα επίσημα τερέν.