Δευτέρα, 03 Απριλίου 2023 11:28

Επιστροφή στις νίκες για τη γυναικεία ομάδα της Α.Ε. Μυκόνου

Εντυπωσιακή επιστροφή στις νίκες για τις γυναίκες της Α.Ε. Μυκόνου που πέρασαν με 0-3 από την έδρα των Τραχώνων και ανέβηκαν στους 18 βαθμούς.

Οι παίκτριες του Δημήτρη Μανταφούνη στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφεραν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα της αντίπαλης ομάδας. Στην επανάληψη όμως μπήκαν αποφασιστικά και γρήγορα πήραν το προβάδισμα με την Κανέλλου που σκόραρε στο 48' και έκανε το 0-1.

Η Σκαμπαρδώνη στο 69' έκανε το 0-2, ενώ το τελικό 0-3 διαμόρφωσε στο 82' η Αντύπα που είχε μπει ως αλλαγή λίγα λεπτά πριν. Διαιτητής ήταν η Χαρίκλεια Βογιατζιδάκη με βοηθούς τις Βικτώρια Σηπάκη και Στέλλα Γκαρά.

ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Προκόπη): Πηλαλητού (28' Δουβίτσα), Πολιτοπούλου, Ρούσσου, Οτεμπέρη (83' Συριοπούλου), Ρεπάνη, Παντελακάκη, Σπανού, Κουκουβού, Κοσμά (70' Σκανδάμη), Παντελοπούλου, Κίσσα

ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ (Μανταφούνης): Κοντιζά, Γιαννοπούλου, Γκέλου, Σκαμπαρδώνη (86' Τζωρτζάκη), Αρμάου, Τσιούκρα (86' Αδάμ), Πατεράκη, Γιαννούλα, Κανέλλου (89' Κουκά)