Τρίτη, 24 Φεβρουαρίου 2015 14:32

Νικη για τους παίδες του Άρη Σύρου

Ακόμα μία νίκη πέτυχε η ομάδα του ΑΡΗ ΣΥΡΟΥ την Κυριακή που μας πέρασε για το παιδικό πρωτάθλημα ενάντια του Α.Ο. ΑΝΔΡΟΥ.

Η συριανή ομάδα δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα να κατακτήσει το ροζ φύλλο αγώνα μιας και η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανή, καθώς η ομάδα της Άνδρου αγωνίστηκε με πολλούς παίκτες από το παμπαιδικό.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Άρης πήρε μια διαφορά από την αρχή του αγώνα με το ημίχρονο να κλείνει με διαφορά 11 πόντων υπέρ του.

Στο ξεκίνημα της τρίτης περιόδου ο Άρης μπήκε φουριόζος και αποφασισμένος να κλειδώσει των αγώνα και με ένα επιμέρους σκορ 24-12 δεν άφησε κανένα περιθώριο στους Ανδριώτες.

Στην τελευταία περίοδο οι προπονητές των ομάδων χρησιμοποίησαν μόνο παίκτες από τους παμπαίδες καθώς ήταν μια καλή ευκαιρία να αποκτήσουν τα παιδία εμπειρίες από αγώνες.

Αξίζουν συγχαρητήρια στους παίκτες και τις παίκτριες και των δύο ομάδων!

ΑΡΗΣ ΣΥΡΟΥ  Α.Ο ΑΝΔΡΟΥ: 66-38

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-7, 11-9, 24-12, 15-10.

ΑΡΗΣ ΣΥΡΟΥ: (Μανανάς Μ.), Μανανάς Χ. 1.Ρούσσος Π., Κολσουζόγλου Κ. 4(1), Κάπελλας Ι. 3. Ξένος Οδ.(c) 14, Πάχης Γ. 10, Ξαγοράδης Ι. 6, Λειβαδίτης Αθ. 6, Κωστόπουος Δ., Φωστέρης Δ. 10, Τρούλος Ηλ., Τάνταλος Απ. 7

Α.Ο ΑΝΔΡΟΥ: (Μουστάκας Κ.), Ρούτσι Μπ.1, Μπέλλος Αλ ©3, Δεληγιώργης Π., Μπάρντο Μ., Κωνσταντής Β.2, Σαλιάι Ελ.5, Σπυριδάκης Θ.14, Μενδρινός Χ 3, Κορόνι Εμ 5, Ανύσης Β., Κάιο Γ. 5, Μηνόπετρος Γ.