Σάββατο, 02 Μαΐου 2015 23:40

ΑΟ Πάρου - ΠΑΣ Νάξου ο τελικός των Νέων

Στους δύο ημιτελικούς του F4 των νέων, που έγιναν στην Πάρο, ο ΑΟ Πάρου απέκλεισε τον ΑΟ Μυκόνου με 5-4 στα πέναλτι μετά το 2-2 της κανονικής διάρκειας και ο ΠΑΣ Νάξου νίκησε 3-1 τον ΠΑΣ Τήνου.

Οι δύο τους την Κυριακή στις 10.30 στο ίδιο γήπεδο θα διεκδικήσουν το κύπελλο του πρωταθλητή.

Α ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ

ΑΟ ΠΑΡΟΥ - ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ

Δραματική εξέλιξη αφού οι ομάδες οδηγήθηκαν στα πέναλτι, μετά το ισόπαλο 2-2.

Οι Μυκονιάτες προηγήθηκαν στο 11΄ με τον Ράγια με μακρινό φάουλ.

Στο 32' μετά από κεφαλιά του Κρουσταλάκη στο δοκάρι ο Πρίνα με νέα κεφαλιά από κοντά ισοφάρισε.

Στο 37' σε φαλτσαριστή εκτέλεση φάουλ του Ασλάνι από πλάγια, δεν ακούμπησε κανείς την μπάλα, που κατέληξε στα δίκτυα για το 1-2.

Στις καθυστερήσεις ο Πετάι απέκρουσε πέναλτι του Κοσμά Σαρρή και στο τρίτο λεπτό της επανάληψης ο Σένκα με απ'ευθείας φάουλ σχεδόν από την σέντρα ισοφάρισε.

Στη διαδικασία των πέναλτι, δεν προβλέπεται παράταση, οι Παριανοί σκόραραν με τους Σένκα, Ν. Σκιαδά, Κρουσταλάκη, Κ. Σαρρή και Κ.Π Σαρρή, ενώ για τους Μυκονιάτες στόχευσαν σωστά οι Νάζος, Αναστασίου, Χιλάι και Ασλάνι.

Το τελευταίο πέναλτι του Ράγια απέκρουσε εντυπωσιακά ο Λάμπρου και έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του!

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΟ ΠΑΡΟΥ: Λάμπρου, Ντόμπρης, Κάζο, Σ.Σκιαδάς, Πρίνα, Σένκα, Κ. Σαρρής, Σταθερός, Κρουσταλάκης, Κ.Π Σαρρής, Ν. Σκιαδάς

ΠΑΓΚΟΣ Γκιόκα, Καραφυλλάκης, Νταουτλάρι, Λουκής, Φρατζεσκάκης, Χάλκο, Κονταράτος

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ: Πετάι, Βερώνης Μ., Αναστασίου, Νάζος, Ράγια, Βερώνης Θ.Κ, Ντούρο, Κάνιουρας, Χιλάι, Ασλάνι, Μπομπάι.

ΠΑΓΚΟΣ Δακτυλίδης, Λπέγια, Τσάνη, Παλάσης, Σιώζος, Ματρίσι, Ξυδάκης

Διαιτήτευσαν οι κ.κ Μουτάφης, Βαρθαλίτης, Τσιριγώτης.

Δείτε εδώ… φώτος από το ΑΟ Πάρου – ΑΟ Μυκόνου

neon-pas naxou-pas tinou-2-5-2015-1

Β ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ

ΠΑΣ ΝΑΞΟΥ-ΠΑΣ ΤΗΝΟΥ 3-1

Μόνο στο πρώτο μέρος στάθηκαν ανταγωνιστικά οι Τηνιακοί.

Ο ΠΑΣ Νάξου καλύτερος πάντως προηγήθηκε με τον Φραγκίσκο στο 15 και έτσι έληξε το ημίχρονο.

Οι Ναξιώτες μπήκαν εντυπωσιακά στην επανάληψη και με δύο γρήγορα γκολ στο 44' πάλι με τον Φραγκίσκο και στο 46' με τον Πρεβόλη, καθάρισαν ουσιαστικά το ματς.

Ο ΠΑΣ Τήνου, ένα λεπτό πριν την λήξη στο 79',πέτυχαν με πέναλτι του Διαμαντόπουλου το γκολ της τιμής.

Οι προπονητές χρησιμοποίησαν όλους τους παίκτες που είχαν στην διάθεση τους.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΠΑΣ ΝΑΞΟΥ: Καρανίκας, Ματάκιας, Μελανίτης, Σέργης, Ξενάκης, Μπούλαρι, Καρούσης, Δεγαΐτας, Πρεβόλης, Φραγκίσκος, Σκιαδάς.

ΠΑΓΚΟΣ Βερύκοκκος, Πετρόπουλος, Λαγογιάννης, Μανδηλαράς, Γκοτζιάς, Πετράς, Γκουνέλας.

ΠΑΣ ΤΗΝΟΥ: Απέργης Ν., Δενεκαρίας, Ορφανός, Αρμακόλλας Ε., Κελαδίτης, Βιδάλης, Βάσιλας, Αργυρόπουλος, Αρμακόλλας Ο., Γιαννησόπουλος, Αρμακόλας Ι.

ΠΑΓΚΟΣ Παγανης, Ξενόπουλος, Παλαμάρης, Δεσύπρης, Αρμάος, Διαμαντόπουλος, Δελατόλας, Βαρθαλίτης.

Διαιτήτευσε ο κ. Βαρθαλίτης με βοηθούς τον κ. Τσιριγώτη και την κ. Μαργαρίτη.