Δευτέρα, 08 Δεκεμβρίου 2014 22:48

Πήραν το ντέρμπι και κοιτάζουν ψηλά [pics]

Σημαντική νίκη με 46-36 πέτυχαν χθες οι Παίδες του Πανναξιακού απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα των Φαναριών.

Οι «ελπίδες» του Πανναξιακού ΑΟΝ, είχαν έναν Μαγγιώρο που έκανε σχεδόν ότι ήθελε στο γήπεδο (38 π.) και επέβαλαν από νωρίς τον ρυθμό τους στον αγώνα παίρνοντας από την πρώτη περίοδο προβάδισμα NAXOS GENESIS GYMασφαλείας 14 πόντων (19-5) από την πρώτη περίοδο.

Τα Φανάρια προσπάθησαν να μπουν ξανά στο παιχνίδι και κάπου στα μέσα της 4ης περιόδου έφτασαν την διαφορά στους 4 πόντους, αλλά το σοβαρό παιχνίδι του Πανναξιακού και το κοντρολαρισμένο παιχνίδι από τους παίκτες του δεν τους επέτρεψαν κάτι παραπάνω από το να μειώσουν το σκορ.

Σε ένα δυνατό όμιλο όπως είναι ο 2ος των Παίδων ο Πανναξιακός μετά αυτή νίκη στο ντέρμπι της Νάξου βλέπει πλέον ξεκάθαρα την κατάληψη μίας από τις δύο προνομιούχες θέσεις που θα τον οδηγήσουν στα μπαράζ, με του ΑΟ Πάρου και Πανιώνιο να φαντάζουν ως οι κύριοι ανταγωνιστές του.NAXOS GURINO

Φανάρια – Πανναξιακός 36-46

Διαιτητές: Ισιγώνης - Κιουλάφας

Δεκάλεπτα: 19-5, 5-10, 12-9, 10-12.

Πανναξιακός (Μαγγιώρος): Κουτάντζης 2, Μαγγιώρος 38 (2), Μελισσουργός, Αρτσάνος 2, Καραγιάννης 2, Βαθρακοκοίλης, Γιαννούλης, Γκίκα, Ρεμούνδος, Μεσολογγίτης, Βασιλάκης 2, Γρυλλάκης

Φανάρια (Πεταλάς): Βασιλάκης 12, Λυχνος 6, Λεόντιος, Μανιός 11, Μαστορόπουλος 3, Φρατζέσκος, Κλουβάτος, Ελευθερίου 2, Γλέζος, Κώτσος, Φρατζέσκος, Χάλκος 2