Τρίτη, 22 Νοεμβρίου 2016 12:06

Νίκη για τα Φανάρια κόντρα στον μαχητικό Άρη Σύρου

Νίκη 67-53 για τα Φανάρια κόντρα στον  Άρη Σύρου, είχαμε την Κυριακή στη Νάξο, δε αγώνα που έγινε για το Ανδρικό πρωτάθλημα της ΕΣΚ Κυκλάδων.

Οι παίκτες της Ναξιώτικης ομάδας μπήκαν δυνατά από νωρίς στον αγώνα, χτίζοντας διαφορά από το πρώτο 10λεπτο (22-7), για να μειώσει στη συνέχεια ο Άρης και τελικά το ημίχρονο να λήγει με 38-28.

Η ομάδα του Αντώνη Βαρθαλίτη προσπάθησε, αλλά ουσιαστικά πλήρωσε το κακό ξεκίνημα στο παιχνίδι, καθώς βρέθηκε από νωρίς να κυνηγάει στο σκορ.  Αν και στο ημίχρονο είχαν καταφέρει να μαζέψουν την διαφορά, τα Φανάρια πάτησαν γκάζι στην 3η περίοδο, όπου προηγήθηκαν ακόμα και με 19 πόντους.

Τελικά οι γηπεδούχοι με τον Χάρο να πετυχαίνει 30 πόντους! έφτασαν στη νίκη με 67-53.

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια - Άρης Σύρου 67-53

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-7, 38-28, 54-33, 67-53

ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ: Φραντζέσκος 2, Χουζούρης 6, Κιόσκιου 5, Χάρος 30, Γιαμούρης 4, Βουτυρόπουλος 15, Ματσούκας 5, Χάλκος, Μανδηλαράς, Μαθιάσος, Μαργαρίτης, Ψάρρας

ΑΡΗΣ ΣΥΡΟΥ: Πολίτης 15, Βαβίτσας 8, Γεωργαράς 5, Βασιλειάδης 6, Κουναλάκης 17, Καμπάνης 2, Αντωνίου, Ρούσσος, Φραγκάκης, Χασιάλης, Φωστερης