Δευτέρα, 19 Δεκεμβρίου 2016 21:23

Ακόμα ένα ροζ φύλλο για τους Έφηβους της Ερμούπολης

Παρά τις απουσίες δύο βασικών της παικτών , η περσινή πρωταθλήτρια στους εφήβους, η ομάδα του Α.Ο. Ερμούπολης , κέρδισε σε εκτός έδρας ματς την σκληροτράχηλη ομάδα του Α.Ο. Άνδρου με σκορ 61-79.

Η Συριανή ομάδα μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και κατάφερε να πάρει μια διαφορά ασφαλείας από το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου (3-26). Στην δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να βρουν τρόπους να σκοράρουν και να μην αφήσουν τον Α.Ο. Ερμούπολης να ανοίξει κι άλλο την διαφορά. Στο τρίτο μέρος η Συριανή ομάδα είχε ένα κενό διάστημα και έδωσε την δυνατότητα στον Α.Ο. Άνδρου να κάνει προσωρινά την ανατροπή. Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο οι Συριανοί παίκτες αφυπνίστηκαν και κατάφεραν να παίξουν καλύτερη άμυνα και με ορθολογικότερες επιλογές στην επίθεση να ανακτήσουν τα ηνία του παιχνιδιού, παίρνοντας τελικά το ροζ φύλλο αγώνος με διαφορά 18 πόντων

Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και των δύο ομάδων που αγωνίστηκαν για την προσπάθεια τους και το πλούσιο θέαμα που χάρισαν!

Α.Ο. ΑΝΔΡΟΥ - Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ 61-79 (26-43)

Δεκάλεπτα 3-26, 26-43, 54-56, 61-79.

Α.Ο. ΑΝΔΡΟΥ (Κουστάκας Κ.): Κολίτσας Λ.24(1), Μπέλλο Α.3, Σαλιάι Ε.13, Γκάνας Κ.1, Βρεττός Ι., Πάπα Φ., Ανύσης Β., Μπουρίκας Φ.2, Κορόνι Ε., Παντζόπουλος Α.11, Κάιο Ε.7(2), Σουσούρης Ι.

Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ (Μαύρος Α.): Τάκος Δ.4, Σαβρακίδης Β.20(2), Σιγάλας Π., Λημναίος Α.6, Αρμακόλας Γ.20, Μαρινάκης Ν., Τσιπολίτης Π.10, Λειβαδίτης Θ.9, Νικολακόπουλος Α.10.