Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 654

Σάββατο, 14 Ιανουαρίου 2017 17:02

Άνετη επικράτηση για τους Παίδες του Πανναξιακού [pics-vid]

Σημαντική νίκη για του Παίδες του Πανναξιακού που επικράτησαν σήμερα στο τοπικό ντέρμπι των Φαναριών με 63-38.

Οι παίκτες του Πανναξιακού μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν με 14-2 στην πρώτη περίοδο. Οι γηπεδούχοι γνώρισαν αντίσταση μόνο στη 2η περίοδο, όπου τα Φανάρια πλησίασαν στο σκορ, με το ημίχρονο να λήγει 24 - 17.

Ο Πανναξιακός ανέβασε την απόδοση του στο δεύτερο μέρος, με το 63-38 να έρχεται φυσιολογικά.

Ο Αρτσάνος με 33 πόντους κυριάρχησε και ήταν ο MVP της αναμέτρησης.

Διαιτητής: Μάριος Κιουλάφας

Παίδες: Πανναξιακός ΑΟΝ – Φανάρια 63-38

Δεκάλεπτα: 14-2, 10-15, 24-6, 15-15.

Πανναξιακός (Σβορώνος): Ανδριέλος 2, Λιανόπουλος, Αρτσάνος 33 (1), Μαυρομάτης 6, Απειρανθίτης, Γρυλάκης 8, Χαρίτος, Σαράντος 2, Μανδηλαράς, Μαρούλης, Κρητικός 12.

Φανάρια: Κωστούλας 2, Τριαντάφυλλος, Τελόπουλος, Σοφικίτης, Βασιλάκης, Σεϊντινι, Χιλα, Ναυπλιώτης 14, Μαργαρίτης Ι. 2, Μαργαρίτης Δ. 9, Μαθιάσος 11, Λάμπου.