Το φετινό πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε έναν όμιλο δώδεκα ομάδων με τις πρώτες επτά συν τον νικητή του αγώνα μπαράζ να διασταυρώνονται μεταξύ τους στη φάση των Playoff (1ος – Νικητής Μπαράζ, 2ος – 7ος, 3ος – 6ος, 4ος – 5ος) για την πρόκριση στο Final 4 του θεσμού σε νοκ άουτ ματς.
Στο μεταξύ, έπειτα από ψηφοφορία των εκπροσώπων των ομάδων ορίστηκε και η πενταμελής επιτροπή, η οποία είναι το αρμόδιο όργανο για την επιβολή των ποινών και αποτελείται από τους εξής:
Πενταμελής Επιτροπή
1. Τζούρος Ελευθέριος (Πρόεδρος ΔΑΠΠΟΣ)
2. Βλαβιανός Βαλάντης
3. Αξιώτης Κωνσταντίνος
4. Ποιμενίδης Δημήτρης (Εκπρόσωπος Διαιτητών)
5. Σκαρμούτσου Ελένη (Εκπρόσωπος Κριτών)
– Νομικός Ευάγγελος (Αναπληρωματικός Προέδρου ΔΑΠΠΟΣ)
– Κουκαλιώτης Αθανάσιος (Αναπληρωματικός Βλαβιανού)
– Καφούρος Ελευθέριος (Αναπληρωματικός Αξιώτη)
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγωνιστικών έχει ως εξής:
1η Αγωνιστική
Γερόλυκοι – Ζευς
2 Brothers – Α.Ε.Σ Παίδες
Αετός 1 – Επαλαίμαχοι
Πειρατές – Αετός 2
Λύκοι – Α.Ε.Σ Έφηβοι
Πήγασος – Βετεράνοι
2η Αγωνιστική
Επαλαίμαχοι – Πειρατές
Ζευς – Αετός 1
Αετός 2 – 2 Brothers
Α.Ε.Σ Παίδες – Πήγασος
Λύκοι – Γερόλυκοι
Α.Ε.Σ Έφηβοι – Βετεράνοι
3η Αγωνιστική
Αετός 1 – Λύκοι
Πειρατές – Ζευς
Βετεράνοι – Α.Ε.Σ Παίδες
Γερόλυκοι – Α.Ε.Σ Έφηβοι
Πήγασος – Αετός 2
2 Brothers – Επαλαίμαχοι
4η Αγωνιστική
Λύκοι – Πειρατές
Ζευς – 2 Brothers
Επαλαίμαχοι – Πήγασος
Γερόλυκοι – Αετός 1
Αετός 2 – Βετεράνοι
Α.Ε.Σ Έφηβοι – Α.Ε.Σ Παίδες
5η Αγωνιστική
Αετός 1 – Α.Ε.Σ Έφηβοι
2 Brothers – Λύκοι
Α.Ε.Σ Παίδες – Αετός 2
Πήγασος – Ζευς
Πειρατές – Γερόλυκοι
Βετεράνοι – Επαλαίμαχοι
6η Αγωνιστική
Αετός 1 – Πειρατές
Ζευς – Βετεράνοι
Επαλαίμαχοι – Α.Ε.Σ Παίδες
Γερόλυκοι – 2 Brothers
Λύκοι – Πήγασος
Α.Ε.Σ Έφηβοι – Αετός 2
7η Αγωνιστική
2 Brothers – Αετός 1
Πήγασος – Γερόλυκοι
Βετεράνοι – Λύκοι
Αετός 2 – Επαλαίμαχοι
Α.Ε.Σ Παίδες – Ζευς
Πειρατές – Α.Ε.Σ Έφηβοι
8η Αγωνιστική
Γερόλυκοι – Βετεράνοι
Αετός 1 – Πήγασος
Πειρατές – 2 Brothers
Ζευς – Αετός 2
Α.Ε.Σ Έφηβοι – Επαλαίμαχοι
Λύκοι – Α.Ε.Σ Παίδες
9η Αγωνιστική
2 Brothers – Α.Ε.Σ Έφηβοι
Βετεράνοι – Αετός 1
Α.Ε.Σ Παίδες – Γερόλυκοι
Αετός 2 – Λύκοι
Πήγασος – Πειρατές
Επαλαίμαχοι – Ζευς
10η Αγωνιστική
Λύκοι – Επαλαίμαχοι
Αετός 1 – Α.Ε.Σ Παίδες
Πειρατές – Βετεράνοι
Γερόλυκοι – Αετός 2
2 Brothers – Πήγασος
Α.Ε.Σ Έφηβοι – Ζευς
11η Αγωνιστική
Βετεράνοι – 2 Brothers
Πήγασος – Α.Ε.Σ Έφηβοι
Α.Ε.Σ Παίδες – Πειρατές
Αετός 2 – Αετός 1
Ζευς – Λύκοι
Επαλαίμαχοι – Γερόλυκοι
* Την προκήρυξη του πρωταθλήματος θα την βρείτε ΕΔΩ