Δευτέρα, 19 Μαρτίου 2018 11:47

Πρωτιά και πλεονέκτημα έδρας για τον ΑΟ Μυκόνου [pics]

Ο ΑΟ Μυκόνου πήρε τη νίκη με 82-49 απέναντι στον Άρη Σύρου και κατέκτησε την 1η θέση στον πρώτο όμιλο που του δίνει το πλεονέκτημα έδρας στους αγώνε των Play Off όπου θα βρει απέναντι του τον 2ο του δευτέρου ομίλου.

Το σχετικό σχόλιο στο facebook από την ομάδα του ΑΟ Μυκόνου:

ΑΝΤΡΙΚΟ ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ. ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΕΞΕΤΕΛΕΣΘΗ!

Στον τελευταίο μας αγώνα για την φάση των ομίλων κόντρα στον Αρη Συρου επικρατησαμε (ξανα στην Συρο) με 82-49 και επιστρεφουμε στην Μυκονάρα με το Ροζ φύλλο αγώνα στα χέρια του Παύλου Βασίλιεφ - Λεβογιάννη  και την ΠΡΩΤΙΑ στον ομιλο που μας εξασφαλίζει ΤΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ (ΕΚΤΟΣ) ΕΔΡΑΣ(χο χο)-στην Τηνο να ναι καλα- στους Ημιτελικούς Κυκλάδων που ερχονται μεσα στον Απριλιο.

•Οταν έρθει η ώρα θα σας θέλαμε ολους μαζι να στηριξετε μια ομαδα που καθε χρονο ειναι συνεπης στα ραντεβου της οπως πολυ καλα ξερετε!

•Επιπλέον φετος η μισή αντρική ομαδα υποστηριζεται από τους Εφηβους μας υλοποιώντας την δεσμευση πως εμεις ακομα τα δινουμε ολα για να παιρνουν τα παιδια εμπειριες γυρω από το αγαπημενο τους άθλημα.

Το σχετικό δελτίο τύπου του Άρη Σύρου για τον αγώνα

Με ήττα ολοκλήρωσαν τις αγωνιστικές υποχρεώσεις τους στο φετινό ανδρικό πρωτάθλημα της ΕΣΚ Κυκλάδων οι παίκτες του Άρη Σύρου.
Σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Παρασκευής στο κλειστό της Σύρου, ο τυπικά γηπεδούχος ΑΟ Μυκόνου επικράτησε με 82-49. Η ομάδα της Μυκόνου πήρε μία σημαντική διαφορά στο πρώτο ημίχρονο, με τους παίκτες του Αντώνη Βαρθαλίτη να την περιορίζουν λίγο στο 3ο δεκάλεπτο.

Ωστόσο στην 4η περίοδο και ενώ ο Άρης είχε χάσει από το ημίχρονο τους Γεωργαρά και Κωστόπουλο που αντιμετώπισαν προβλήματα τραυματισμών, η διαφορά ανέβηκε και πάλι.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-13, 19-13, 9-12, 28-11

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ: Τζάρο 14, Κωνσταντάρας 22, Μπάλλας 6, Κουτσούκος 5, Τσίλης 3, Βασίλιεφ 17, Κέφης 4, Μπελλής 11, Σώχος, Ξενάριος, Σκουλαξίνος, Καμπλιώνης

ΑΡΗΣ ΣΥΡΟΥ: Πολίτης 12, Σκιαδάς 13, Ναμπίλ 6, Βασιλειάδης 3, Λοΐσιος 10, Μαυροκέφαλος 5, Κωστόπουλος, Γεωργαράς, Μαθιάσος, Λαζαρίνος