Τρίτη, 25 Σεπτεμβρίου 2018 18:41

Νίκη στις λεπτομέρειες για τον ΑΟ Άνδρου απέναντι στο Άρη Σύρου

Την ήττα με 77-65 από τον ΑΟ Άνδρου γνώρισαν οι παίδες του Άρη Σύρου στο πρώτο παιχνίδι της σεζόν, που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα του περασμένου Σαββάτου στο Εμπειρίκειο γυμναστήριο της Άνδρου.

Οι αθλητές του Λευτέρη Λαζαρίνου έδειξαν καλή εικόνα και σαφώς βελτιωμένη σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια, πάλεψαν για την νίκη, αλλά τελικά έχασαν στις λεπτομέρειες.

Η κακή επιθετικά τρίτη περίοδος ήταν αυτή που στοίχισε στην ομάδα, η οποία ταξίδεψε στην Άνδρο με δύο σημαντικές απουσίες, αυτές των Αριστείδη Βαμβακούση και Βασίλη Κωνσταντίνου που αντιμετώπιζαν προβλήματα τραυματισμών.

Η εμφάνιση των παιδιών στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ήταν ενθαρρυντική, ωστόσο υπάρχουν ακόμα πολλά περιθώρια βελτίωσης ώστε η ομάδα να γίνει περισσότερο ανταγωνιστική.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-11, 18-14, 18-12, 30-28

ΑΟ ΑΝΔΡΟΥ: Ζώνγκα 22, Μπέλλο 24, Ρούσσας, Λάβδας, Μπάρδο, Μανδαράκας 18, Ντόστι 3, Πετράκης, Καλογιέρι 6, Νασόπουλος 2, Λαμάι 2

ΑΡΗΣ ΣΥΡΟΥ: Κοπανιτσάνος 13, Μόρκος 11, Κολσούζογλου 33, Καρυστινός, Καπέλλας 4, Τομαής, Βαρθαλίτης 4, Φακής, Γλύκας