Παρασκευή, 22 Ιουνίου 2012 01:08

Με το δεξί στα μπαράζ τα Φανάρια…

mparaz basket me ikaro

Με το δεξί μπήκαν τα Φανάρια στους αγώνες μπαράζ για την άνοδο στην Γ΄ Εθνική κατηγορία μπάσκετ Ανδρών.

Η ομάδα της Νάξου συνάντησε στην πρεμιέρα των αγώνων τον Ίκαρο Ικαρίας των οποίο συνέτριψε με 44-63.

Το αποτέλεσμα αντικατοπτρίζει πλήρως και την εξέλιξη του αγώνα, κατά του οποίου τη διάρκεια τα Φανάρια ήταν σταθερά μπροστά στο σκορ, χαρίζοντας χαρά στους 100 περίπου φιλάθλους της ομάδας που βρέθηκαν στο γήπεδο και υποστήριζαν τις προσπάθειες των παιχτών.

Ο αγώνας σημαδεύτηκε από την αποβολή στο 3ο δεκάλεπτο του αρχηγού της ομάδας των Φαναριών Νίκου Χάρου, ο οποίος αποβλήθηκε με δύο αντιαθλητικά φάουλ.

Τα δεκάλεπτα: 9-13, 16-30, 33-45, 44-63.

Για τα φανάρια αγωνίστηκαν οι: Χαρος Νικος 24 π., Ματσουκας Πετρος 16 π., Χαρος Γιωργος 14, Χουζουρης Δημητρης 5π., Μανδηλαρας Δημητρης 1π., Ονασογλου Γιωργος 3π., Φιλιππουπολιτης Μανωλης, Κωτσος Γιαννης, Τολης Στελιος.

Στο άλλο ματς της ημέρας ο Παπάδος Γέρας αντιμετώπισε τους Ίωνες Χίου, με το τελικό σκορ να αδικεί τους Χιώτες, οι οποίοι έχασαν με 67-63, θα πρέπει να σημειώσουμε ότι ο αυριανός αντίπαλος των Φαναριών ήταν ανώτερος καθ όλη τη διάρκεια του αγώνα, αφού προηγούνταν σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Στο τέλος όμως μέτρησε η εμπειρία που είχε ο Παπάδος και το παιχνίδι κρίθηκε στην λεπτομέρεια.

Αύριο στις 12:00 τα Φανάρια δίνουν έναν δύσκολο αγώνα με αντίπαλο τους Ίωνες Χίου.