Τετάρτη, 22 Φεβρουαρίου 2017 16:51

Νίκη στη Νάξο για την Κ14 του Πανθηραϊκού

Έπειτα από πολύ καλή εμφάνιση, η ομάδα κ14 του Πανθηραϊκού πήρε τη νίκη με σκορ 0-7, απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα του Φιλωτίου, στην αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε το πρωί της Κυριακής (19/02) στο Δ.Α.Κ Νάξου.

Το σκορ για την ομάδα μας άνοιξε στο 6ο λεπτό ο Πελέκης, ενώ στο 16′ ο Δαμίγος έγραψε το 0-2. Ο Zeqiraj δύο λεπτά αργότερα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3 και στο 28′ ο Τριανταφύλλου διαμόρφωσε το 0-4. Στο 46′ οι γηπεδούχοι σημείωσαν αυτογκόλ και έτσι το σκορ έγινε 0-5. Ο Κοιλιακούδης στο 57′ πέτυχε το 0-6. Τον χορό των γκολ έκλεισε στο 63ο λεπτό ο Βαμβακούσης.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Φίλιππος Van Aaken.

Συνθέσεις:

Α.Μ.Σ Φιλωτίου (J. Mihajlovic): Προμπονάς, Μουστάκης Β., Μαστορόπουλος, Μουστάκης Γ.(36′ Πολυκρέτης), Καραμάνης, Λαγογιάννης Σ., Χουζούρης, Λαγογιάννης Χ., Μουστάκης Σ., Βασιλάκης, Τσακωνιάτης.

Πανθηραϊκός(Δ. Κρεμμύδας): Αδαμίδης, Μιχαλιός, Κρεμμύδας, Πελέκης, Βαμβακούσης, Provimi, Δαμίγος, Φέγγης, Βεζύρης, Zeqiraj, Τριανταφύλλου.

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Ξαγοράρης, Βαζαίος, Σιγάλας, Αργυρόπουλος, Κοιλιακούδης και Παπαδόπουλος.