Δευτέρα, 19 Δεκεμβρίου 2011 16:52

Αδάμαντας 4 - 1 Παμμηλιακός Α

podosfairo_milos_adamantas-pammiliakos_a_12_2011

Γρηγορότερα από ότι είχε προγραμματιστεί έληξε ο ποδοσφαιρικός αγώνας ανάμεσα στον Αδάμαντα και τον Παμμηλιακό Α λόγω τραυματισμού του τερματοφύλακα της ομάδας του Αδάμαντα.

{div float:left}{/div}

{div float:left}{/div}Άκρος αποτελεσματικός ήταν ο Αδάμαντας στο πρώτο ημίχρονο ο οποίος κατάφερε να πετύχει τρία τέρματα σε ίσο αριθμό ευκαιριών που δημιούργησαν με τον Παμμηλιακό να δείχνει ότι δεν μπορεί να απειλήσει. Ένα τέρμα πέτυχε ο Αντώνης Βήχος και δύο ο Αρμάντο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παμμηλιακός μπήκε ποιο δυνατά και κατάφερε να μειώσει σε 3-1 με γκολ πέναλτι που εκτέλεσε ο Καμπανάρος. Στην ίδια φάση ο Αντώνης Βήχος αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα.
Στο 60ο λεπτό ο Αδάμαντας απάντησε με γκολ του Τζιοβάνι που διαμόρφωσε το τελικό σκορ σε 4-1.

20 λεπτά πριν την λήξη του αγώνα και σε μία φάση κόρνερ υπέρ του Παμμηλιακού στην έξοδο ο τερματοφύλακας του Αδάμαντα Νίκος τραυματίστηκε στο πόδι και μεταφέρθηκε στο κέντρο υγείας Μήλου με το ασθενοφόρο που κατέφθασε στο στάδιο μετά από 10 λεπτά περίπου. Οι πρώτες ενδείξεις δείχνουν σπάσιμο ή εξάρθρωση στον αστράγαλο.

Ο αγώνας μετά τον σοβαρό τραυματισμό δεν συνεχίστηκε.