Σάββατο, 17 Νοεμβρίου 2012 14:34

Έπιασε κορυφή η Vecchia στο ΠΑΝΘΕΟΝ

Αυτή την εβδομάδα, διεξήχθη στο τοπικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου ΠΑΝΘΕΟΝ στην Πάρο, η 7η αγωνιστική, με πολλούς και ενδιαφέροντες αγώνες.

Διαβάστε τα ρεπορτάζ όλων των παιχνιδιών.

ΤΣΙΚΟΥΔΙΑΚΟΣ-QUARTANO 3-5

Την ύστατη ώρα και ενώ είχε αρχίσει το παιχνίδι ελάχιστα λεπτά και οι Quartano έπαιζαν με παίκτη λιγότερο, σκασανε κυριλέ ο Γιάννης και ο Αντώνης και γλύτωσε η ομάδα την ταμπέλα του καφενείου.

Τα τηλέφωνα είχαν πάρει φωτιά και μετά ηλθε και ο γιατρός, ενώ αργότερα στο ημίχρονο εμφανίστηκε και ο Αρτσουμπι, που όμως δεν χρειάστηκε να δείξει το ταλέντο του.

Οι άλλοι είχαν τελειώσει τη δουλειά απέναντι στον μαχητικό Τσικουδιακο, που κτύπησε το παιχνίδι και βοήθησε για να γίνει ένα πολύ ωραίο ματς.

ΔΟΞΑ Π. F.C -ANONYMOYS 4-8

Πρόεδρε καλός ο χαβαλές, αλλά μόλις ακουστεί το στραγάλι μια ομάδα που
βάζει στόχους πρέπει να σοβαρεύεται.

Οι δικοί σου στο πρώτο ημίχρονο ήταν παιδική χαρά, και μέχρι από την ταράτσα μαζεύαμε μπάλες.

Βέβαια πολλές φορές το κάνετε, ξεκινάτε χαλαρά, μένετε πίσω στο σκορ και μετά φορτσάρετε και ανατρέπετε το σκορ.

Είσαστε η ιδανική ομάδα για 2 ημίχρονο 1 τελικό.

Τώρα όμως την πατήσατε.

Ήταν και η μαυρογατα πάνω, χάσατε το πέναλτι στο τέλος του ημιχρόνου, ζοχαδιάστηκε και ο Μήτσος στο κέντρο και στο δεύτερο ήταν ήδη αργά.

Οι ANONYMOYS με την νέα αλλά-Αργεντινή εμφάνιση τους, ήταν τέλειοι!

Συγκεντρωμένοι, σοβαροί, με καλό πλάνο, ευτύχησαν να τους βγουν πολλές ενέργειες, πετυχαν ωραία γκολ, με καλύτερο του ανιψιού μου και έφτασαν πανάξια στη νίκη.

ΑΧΤΑΡΜΑΙΚΟΣ-LIVERCOOL 3-5

Πολύ ευχάριστος και ανοικτός αγώνας, μας προσέφερε πολλές φάσεις και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τέλος.

Παναγιώτη ξεκίνησες εντυπωσιακά κάτω από το τέρμα, σαν πιστός στρατιώτης που είσαι της ομάδας, έσωσες δυο τετ-α-τετ και μετά έπνιξες το γκολ του Βαγγελη.

Νικό έδειξες να κολλάς με την ομάδα, γιατί παίζουν με τη μπάλα κάτω και μπορείς να συνεργάζεσαι, βγάζοντας ποιότητα στο γρασίδι.

Και αυτοί ευχαριστημένοι έδειχναν, οπότε κανονίστε τα κουφέτα.

Εγώ θέλω να πετυχει ο γάμος, γιατί πολλοί θα κτυπάνε το κεφάλι τους μετά!

Βαγγελη ήσουν σε μεγάλη μέρα, σκόραρες, αλλά η εμφάνιση σου δεν συνοδεύτηκε με νίκη της ομάδας σου.

ΠΙΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ-ΜΠΟΥΦΕΤΖΗΔΕΣ 8-5

Στο ρελαντί οι νικητές και αξιοπρεπέστατοι οι ηττημένοι, πέρασαν μια ευχάριστη ώρα.

Η ΠΙΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ παραμένει ερωτηματικό και θα κριθεί σε άλλα ματς, ενώ οι ΜΠΟΥΦΕΤΖΗΔΕΣ δείχνουν βελτίωση, παίζουν πλέον σαν ομάδα και να δούμε πόσο θα αργήσει η στιγμή που θα κάνουν σεφτέ και θα ανοίξει η σαμπάνια στο ΠΑΝΘΕΟΝ!

a8letic-alkoolikos-11-2012-3

ΑΛΚΟΟΛΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ-ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΠΑΡΟΥ 5-3

Ματς ντέρμπυ με πολλές ιδιαιτερότητες και εξαγνιστικές.

Πετυχε διάνα η κίνηση-ματ του παίκτη με τη μπλούζα του Πανιωνίου, για ενίσχυση του ηθικού κάποιων. Τους έκανε να τρέχουν ακόμα και στο ημίχρονο!

Η ΑΘΛΕΤΙΚ είναι καλύτερη από κάθε άλλη χρονιά, με ένα δίδυμο που θα κάνει ζημιές, τον Κώστα εγγύηση πίσω και ένα χαφ με πολλές δυνάμεις, που παίζει και διαιτητής και έφαγε την καρτουλα του στο τέλος.

Αγαπούλα καλά που έφυγες, γιατί φέτος ούτε δεκαοχταδα δεν θα ακουμπαγες. Εσύ και ο Φετφα!
Billy εσύ αγόρι μου πάλι τη φανέλα σπίτι θα έπαιρνες!

VECCHIA SIGNORA-ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ 4-1

Έδειξε χαρακτήρα η Χαβαλενθια και κρατήθηκε στο παιχνίδι απέναντι στον ανώτερο αντίπαλο της.

Οι νικητές έδωσαν χρόνο σε παίκτες, είδαμε μετά από καιρό και τον γερόλυκο τον Κώστα για αρκετή ώρα στο παιχνίδι, και έβαλαν σχετικά εύκολα 3 πόντους στο τσεπάκι.

Στο τέλος όλοι έμειναν ευχαριστημένοι.

Mike, ευτυχώς δεν έκατσες μετά και νικήσαμε στο μπάσκετ!

ΑNONYMOYS-ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ 6-1

Εντυπωσιακό και το δεύτερο κτύπημα των ANONYMOYS μέσα στη εβδομάδα.

Με το ηθικό στα ύψη και την ίδια προσήλωση και πάθος, έμειναν στο 3-1 με παίκτη λιγότερο για όλο το υπόλοιπο, ο Γιάννης πήρε ταιμ-άουτ γιατί έβλεπε την ευκαιρία να γυρίσει το ματς, αλλά μέσα σε 3 λεπτά έγινε το ανάποδο, το σκορ πήγε 5-1 και κλείδωσε η νίκη.