Τρίτη, 15 Νοεμβρίου 2016 13:52

Πρώτη νίκη για τον ΑΟ Σερίφου

Την πρώτη του φετινή νίκη κατέκτησε ο «εξορισμένος» ΑΟ Σερίφου, κερδίζοντας την Σύρο 2002 με 4-0.

Ο τυπικά γηπεδούχος, τα εντός έδρας θυμίζουμε πως τα δίνει στην Μήλο, καταφέρνει μέσα από τα προβλήματα να δίνει το στίγμα του στο Κυκλαδικό ποδόσφαιρο σίγουρα τέτοιες επιτυχίες δίνουν το κουράγιο που χρειάζεται για την συνέχεια.

Ο ΑΟ Σερίφου προηγήθηκε με τον Α. Βαλσαμάκη στο 14' και πήγε στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 1-0, αφού πρώτα στο 42΄ οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση όταν ο Σαγκινέτος αστόχησε σε κερδισμένο πέναλτι.

Στην επανάληψη με τρία γκολ σε 8 λεπτά ο ΑΟ Σερίφου έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη του, σκόραραν ο Ρεβίνθης στο 68' και 76', ενώ στο 74' είχε κάνει το 3-0 ο νεαρός Κ.  Βαλσαμάκης.

Διαιτήτευσαν οι Κουλακιώτης - Τερζάκης - Μαθιουδάκης.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΟ ΣΕΡΙΦΟΥ: Γούναρης, Ρώτας, Μουστάκας, Βαλσαμάκης Κ., Γεροντάρης, Βαλσαμάκης Α., Παπαδόπουλος, Ράμπιας (54' Μποφίλιος), Βαλσαμάκης Κων. (84' Γαβριήλ), Ρεβίνθης (88' Μπούρης), Μονοβάσιος.

ΠΑΓΚΟΣ: Αδελιανάκης, Χρυσολωράς, Γαβριήλ Φ.

ΣΥΡΟΣ 2002: Μαρουδιάς Α., Βολόπουλος, Μαρουδάς Μ., Δριμαλάς, Αρβανίτης, Πελεκάνος (46' Συργιάννης), Κονδυλάς (46' Γεράρδης), Δαλέζιος, Σαγκινέτος, Ζερβάκης, Φώσκολος (63' Λιέας).

ΠΑΓΚΟΣ: Κανακάρης, Ρούσσος, Ανδρεαδάκης