Κυριακή, 20 Νοεμβρίου 2011 20:28

Παίδων: ΑΟ Πάρου – Πανναξιακός

pro_aop-pannaxiakos2

Τη νίκη κατέκτησαν οι πιτσιρικάδες του κ. Μαράκη αφού επικράτησαν στις καθυστερήσεις επί των πιτσιρικάδων του κ. Φραντζή με 3-2.

Το σκορ άνοιξε στο 11ο λεπτό ο Σπέγκος και στο 52ο λεπτό ο Σκιαδάς έκανε το 0-2. Ο ΑΟ Πάρου με αντεπίθεση διαρκείας μπόρεσε και ισοφάρισε σε 2-2 όταν στο 68ο λεπτό με τον Μαριάνο έκανε το 1-2 κα ι στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, δηλαδή στο 73ο λεπτό ο Κρουσταλάκης διαμόρφωσε το 2-2.

Όμως στο επόμενο λεπτό και τελευταίο ο Σκιαδάς έδωσε την νίκη στην ομάδα του.

Έπειτα από αυτό το διπλό η ομάδα του Πανναξιακού έφτασε την κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τον ΑΟΠ αλλά με ένα ματς λιγότερο.

Στην επόμενη 4η αγωνιστική ο Πανναξιακός θα υποδεχτεί τον Νηρέα ενώ ο ΑΟΠ έχει ρεπό.

ΑΟ ΠΑΡΟΥ: (Μ. Φραντζής) Λάμπρου Σ., Σταθερός Ν., Τσαντάνης Ν., Σάμιος Π., Καλόγηρος Π., Σιέτος Π., Μαριάνος Δ., Νίκας Γ., Βιάζης Γ., Κρουσταλάκης Θ., Δεκαβάλλας Α.

Αλλαγές: Γιουρτζίδης Μ., Φραντζεσκάκης Γ., Πάσσος Κ., Τριαντάφυλλος Ε., Πρίφτης Χ., Τριαντάφυλλος Μ., Μαλατέστας Χ.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ: (Π. Μαράκης) Κατσαγανης, Βερύκοκος, Παραβατός Β., Μανιός Μ., Γκουνελας Κ., Ρώτας Μ., Σπέγγος Ο., Μαράκης Γ., Φλεριανός Β., Σκιαδάς Δ., Κατινάς Μ.

Αλλαγές: Μαργαρίτης Γ., Μπίλας Μ., Σαντοριναίος Μ.,  Σαντοριναίος Κ., Λεγάκης Ν.