Τετάρτη, 30 Νοεμβρίου 2011 17:39

Ήττα για τον ΑΟΜ μέσα στον Ταυρο

fostiras_mykonos

Την ήττα γνώρισε στο εξ αναβολής ματς της 2η αγωνιστικής ο ΑΟ Μυκόνου από τον Φωστήρα με 4-1 που διεξήχθη σήμερα το μεσημέρι στον Ταύρο.

Ο Φωστήρας ξεκίνησε έχοντας τον ρυθμό του αγώνα και προηγήθηκε στο 24ο λεπτό με τετ α τετ του Τεντοπουλου λίγο αργότερα η ομάδα μας κέρδισε πέναλτι με τον Τσάλμα το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος διαμορφώνοντας το 1-1, το ημίχρονο έμεινε στο 1-1. Στο δεύτερο μέρος ο Φωστήρας ήταν καλύτερος και στο 54ο λεπτό πάλι ο Τεντοπουλος με κεφαλιά έκανε το 2-1 ο Φωστήρας συνέχισε να πιέζει και πάλι με τον Τεντοπουλος στο 66ο λεπτό με κοντινό πλασέ εξεπαφης έκανε το 3-1. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Μπεθάνης δέκα λεπτά πριν την λήξη. Ο ΑΟ Μυκόνου μετά το τέταρτο γκολ βγήκε μπροστά όμως καμιά προσπάθεια δεν βγήκε σε γκολ..

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μπόκος, Κόπελας, Κατσιγιάννης, Παπαδημητρίου, Τερζής, Κούτρος (70' Τσοπανάκος), Πετρίτσης (65' Χοτζάι), Τζαναβάρας, Ντεντόπουλος, Μπεθάνης, Δωροβίνης (75' Τσίπρας)

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ: (Γ. Αθανασιάδης), Μανταφούνης, Αργυρίου, Αλεξανδρόπουλος, Καρατζάς (65' Θεοδώρου), Ζουγανέλης, Κουκάς, Ξένος, Βαλαμούτης, Τσαλμας, Τουμάσης (75' Λαγόπουλος), Πανέτας (65' Μπαλλής)

Δείτε εδώ την Βαθμολογία αλλά και όλα τα αποτελέσματα του 8ου ομίλου της Δ' Εθνικής